none
Hyper-V na Windows 10 Pro RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den

  Používal jsem Hyper-V už na dvou počítačích, zatím vždy bez problémů. Teď jsem dostal nový notebook, vydefinoval jsem si virtuální počítače, ale nefunguje mi volba "Připojit". Přes "Spustit" vidím, že se virtuál spustil, ale nejsem schopen se do něj dostat. Volba Připojit neudělá vůbec nic, nevypíše ani žádnou chybu.
  V čem může být problém? Notebook má Win10 Pro, 8GB RAM. Virtuály mají přiřazeno 4 a 2GB RAM (nespouštím současně), virtuální disk jsem použil z předchozích instalací, kde vše fungovalo bez problémů.

  Děkuji

  čtvrtek 14. února 2019 11:41

Všechny reakce

 • Nejaky "chytry" Antivir s integrovanym firewallem?
  čtvrtek 14. února 2019 13:02
 • Pouzivas enhanced session, nebo ano? Pres RDP se k nim pripojis? Primo z VMConnect take ne?

  Nativni komunikace jde pres VMBUS, tam by se do toho firewall nemel co s*at.

  MP  čtvrtek 14. února 2019 13:52
  Moderátor
 • RDP nepoužívám, protože v podstatě nevím, kam se připojit. Spustím Správce Hyper-V, vyberu příslušný virtuál a spustím. Původně jsem používal volbu Připojit a teprve z otevřené session jsem spouštěl systém. Tento postup už nefunguje. Takže virtuál spustím, systém se rozběhne, ale nepřipojím se k němu, abych mohl pokračovat třeba jen v přihlášení.


  čtvrtek 14. února 2019 14:20
 • Prosim odpovez I na zbyle 2 otazky!

  MP

  čtvrtek 14. února 2019 15:26
  Moderátor
 • Zaznamenal jsem dílčí pokrok.Ano Enhanced session používám. VMConnect jsem zkusil, to funguje. Resp. otevře se konečně okno, na které jsem byl zvyklý, ale spuštění virtuálu zhavaruje - "Aplikace zjistila chybu při pokusu o změnu stavu virtuálního počítače." Kód chyby 32791

  Tak už jsem odstranil i tento problém. VMConnect jsem neznal, tím to funguje. Díky za podporu.

  • Upravený MiHaTo pátek 15. února 2019 8:02
  pátek 15. února 2019 7:38
 • Projdi nastaveni virtualu - HW atd. Jsou stejne, jako v predchozi instalaci? Co virt. switche? Nikde zadny "configuration error"?

  VIrtualni disky nejsou chainovane (diferencialni) a pod? Zadne problematicke checkpointy? Zadne neexistujici vhdx/iso …?

  V neposledni rade zkus rychle nahodit NOVY virtual a aspon nabootovat z instalacniho ISO Win10 a pod. - uspech?

  MP

  pátek 15. února 2019 9:00
  Moderátor
 • Právě že jsem žádné chyby nenašel a myslím, že konfigurace zůstává stejná jako v předchozích instalacích. Jediná změna je ve fyzickém HW, tento notebook má SSD disk, což předchozí neměly.

  Nic takového jsem nezjistil.

  Nový virtuál se chová úplně stejně. Volba "Připojit" ve správci na půl vteřiny roztočí kolečko, jako že se snaží cosi spustit a pak to bez jakékoliv chybové hlášky skončí. Přes VMConnect spustím a nabídne se volba instalace systému.

  V tuto chvíli mi stačí, že znám řešení = VMConnect. Sice bych se rád dobral příčiny problému, ale to v tuto chvíli nemá prioritu. Ještě jednou díky

  pátek 15. února 2019 9:44
 • Pri spusteni Hypervizoru jako administrator se to chova stejne? Mozna nema uzivatel dostatecna prava.

  Jan Pavlicek

  čtvrtek 14. března 2019 13:43