locked
Server 2003, Windows 7, roaming profile RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den.

  Používáme roaming profily a přecházíme na W7. Uživatelé se se na W7 nalogují, na serveru 2003 se vytvoří "profile".v2, všechno běží. Do té doby, než se začne profile chovat nějakým způsobem "nekorektně". Složku s profilem smažu ze serveru i z PC a předpokládám, že stejně jako v XP se profile vztvoří znovu. Nicméně nevytvoří. Po přihlášení na PC vyskočí informační okno "byl jste přihlášen dočasným profilem" (nebo něco podobného), na serveru se vytvoří složka s profilem, ale je prázdná. Standardní logovaní do domény pod tímto konkrétním účtem je od této chvíle nemožné. Mohl byste mi někdo prosím Vás poradit? Řešili jste už někdo podobný problém?

  Mockrát děkuji.

  • Změněný typ 1Abe středa 12. května 2010 12:49
  • Změněný typ 1Abe středa 12. května 2010 12:50 zodpovězené
  středa 12. května 2010 9:22

Odpovědi

 • Ahoj,
  v eventlogu zadne podrobnejsi hlasky? Jakym zpusobem mazes profil na klientu (System...advanced..user profiles)? Pokud rucne mazes i zaznam v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList ?

  MP

  • Označen jako odpověď 1Abe středa 12. května 2010 12:53
  středa 12. května 2010 10:14

Všechny reakce

 • Ahoj,
  v eventlogu zadne podrobnejsi hlasky? Jakym zpusobem mazes profil na klientu (System...advanced..user profiles)? Pokud rucne mazes i zaznam v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList ?

  MP

  • Označen jako odpověď 1Abe středa 12. května 2010 12:53
  středa 12. května 2010 10:14
 • V seznamu useru nebyl ten konkrétní účet vůbec zanesen, takže smazání proběhlo shift + delete. Natvrdo se smazala profilová složka. Smazání položky v registrech pomohlo a již jsem se normálně přihlásil. Mockrát Vám za tuto radu děkuji. Nicméně neexistuje elegantnějsí způsob jak profil smazat a po té jej opětovně vytvořil abych nemusel dělat zásah do registrů? A ještě je zvláštní, že se mi ten doménový user neobjěvil v seznamu userů tak jako v XP. Toto je standardní funkcionalita W7?
  středa 12. května 2010 11:05
 • NZ :)

  1. prosim zmen typ prispevku na DOTAZ
  2. prosim oznac dotaz za zodpovezeny :)

  Co znamena "doménový user neobjěvil v seznamu userů"? Domenovy user je clenem lokalni skupiny Users/Administrator skrzeva prislusnou domenovou skupinu Domain Users/Domain Admins. Neni duvod aby byl videt mezi USERY v lusrmgr.msc

  Jinak doporucuji soustredit se na dohledai a odstraneni PRICINY problemu, mazani obou lok+roaming profilu (zahozeni uzivatelovych nastaveni) mi prijde jako naprosto krajni reseni s naslednym pracnym znovunastavovanim. Tzn. mazani profilu je v kontextu uzivatele temer to same jako reinstalace OS v kontextu PC.

  MP

  středa 12. května 2010 11:07
 • Z XP jsem zvyklí vidět všechny usery (doménové i lokalní) z ovládacích panelů - uživatelské účty. Tam jsem byl schopný usera korektně odstranit a nemusel natvrdo mazat složku z C:\ . Toto jsem však ve W7 nenašel. Ve W7 uvidím vždy pouze aktivní lokální účty?

  Chápu, že smazání profilu není úplně nejlepší varianta řešení problému:)

  Každopádně. Neexistuje nějaký elegantnějsí způsob smazání profilu abych nemusel dělat zásah v registrech?

  středa 12. května 2010 11:33
 • Uf. Nenapadlo by mne ani ve snu ze nekdo muze tohle "klikatko" pouzivat v dom,enovem prostredi :-O

  MP

  středa 12. května 2010 12:35