none
W2008 R2 RemoteApp - odpojení RDP klienta v průběhu spouštění RemoteApp RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  na W2008 R2 mám publikované RemoteApp. V průběhu prvního spouštění a vytváření RDP session uživatele (uživatel se přihlašuje do domény) dojde při spouštění RemoteApp k chybovému hlášení:

  "Program ve vzdáleném počítači nebyl spuštěn. Obraťte se na správce systému".

  Při druhém spuštění publikovaná RemoteApp bez problému "naběhne", protože uživatel má na serveru vytvořenou (ale odpojenou) RDP session.

  Otázka:

  Jak donutit RDP klienta na uživatelově stanici k tomu, aby počkal déle na vytvoření RDP session + spuštění RemoteApp a nereagoval výše uvedeným chybovým hlášením?

  Případně jak zajistit rychlejší přihlašován uživatele na dotyčném RemoteApp serveru?

  Děkuji za případné rady a navedení správným směrem.
  středa 4. května 2011 11:21

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ahoj,

  proč používáš síťový disk? Resp proč tam nedáš UNC cestu...pak by to mělo být v pohodě...

  (to je ten popis z toho smazaného příspěvku, tak nevím, jestli to má co dočinění s tím..)

  sobota 7. května 2011 6:21
 • Ahoj a dík,

  má to s tím co do činění... Aplikace je nainstalovaná na network share jiného stroje. Bohužel dotyčná aplikace NEUMÍ pracovat s UNC cestou. Na internetu jsem objevil zdůvodnění chyby asi v tomto smyslu:

  Při prvotním přihlašování uživatele se zpracovává logon skript. Aplikace startuje ještě před zpracováním onoho logon skriptu a protože script nestačil připojit disk - tak to skončí oním chybovým hlášením. Má to svou logiku, ale jsem spíše "unix like" správce, takže o Windows spoustu věcí nevím....

  Nabízí se tedy řešení připojit disk ještě před přihlášením uživatele. To mi však jaksi nejde, vypadá to, že Windows 2008 umí připojit network share jako disk až ve spojení s přihlášeným uživatelem.

  Pokud to nevyřeším, tak jsem vymyslel "náhradní řešení" v tomto smyslu:

  1. Aplikace předpokládá instalaci na konkrétním síťovém disku a musí být dostupná i "ne TS klinetům".
  2. Přesunu tedy aplikaci do složky přímo na TS stroji a připojím jej po startu počítače jako lokální virtuální jednotku - např. S: (příkaz SUBST)
  3. Složku s alikací na TS stroji zároveň publikuji jako network share. Ti si ji pak logon skriptem připojí také jako S:
  4. Pro TS klienty se zbavím problému a "ne TS" klienti budou mít aplikaci také dostupnou pod stejně namapovaným diskem.

  Než provedu toto "nouzové řešení", tak však stále hledám řešení ve smyslu:"Jak připojit network share jako disk ještě před přihlášením uživatele?", případně: "Jak spustit aplikaci až po zpracování logon skriptu?".

  Rád bych totiž TS stroj nepožíval jako network share.

  Pavel

   

  neděle 8. května 2011 18:05
 • net use /persistent neni reseni?

  MP

  neděle 8. května 2011 20:44
  Moderátor
 • Zdravim,

  Logon script uzivatelovi namapujte pomocou GPO ( User Configuration \ Policies \ Windows Settings \ Scripts (Logon/Logoff) ), nie v priamo v Active Directory na zalozke Profile / Logon script prislusneho uzivatela.

  Nasledne aplikujte GPO politiku na terminalovy server popisanu tu : http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc958585.aspx.

   

  Boris.

  pondělí 9. května 2011 5:47
 • Zkusím a dám vědět...
  středa 11. května 2011 8:17
 • Bohužel onen Win2008R2 TS je členem NT4 domény (vytvořené Sambou 3 na Linuxu), takže AD nemohu využívat...
  středa 11. května 2011 8:17
 • Kolegove by vas navedli spravnym smerem kdybyste ferove na zacatku uvedl vsechny podstatna data. Obavam se, ze davate dohromady nekompatibilni technologie. Mozna bude lepsi pracovat se Sambou verze 4. Zkuste kontaktovat Jeremy Allison (jra@samba.org)
  středa 11. května 2011 9:24
  Moderátor
 • Ano, uznávám, že jsem měl popsat více. Nicméně onen problém může z principu nastat i u někoho, kdo nemá TS v doméně a funguje jen na Windows technologiích. Pokud jde o Sambu 4, ta sice umí zajistit některé funkce AD, ale není ještě v produkčním stavu, tudíž ji nemohu s klidnou hlavou nasadit (jde o síť se 120 uživateli). Přesto děkuji a svoje zkušenosti s navrhnutými řešením zde sdělím (až zbude čas).

  Hezký den...

  středa 11. května 2011 10:40