none
Ako na licencovanie VMs Azure cez Software Assurance? RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  mali by sme záujem o licencovanie Windows OS v VMs z vlastných licencií z dôvodu nižšej prevádzkovej ceny VMs. Z toho čo som sa dočítal tak je potrebné zakúpiť Volume Licencing cez ktorý je možné použiť Software Assurance na zníženie prevádzkovej ceny za licencie. Teda ak tomu správne rozumiem je potrebné zakúpiť Volume Licencing a potom ešte zvlášť jednotlivé Windows Licencie ktoré následne aplikujeme na jednotlivé VMs v Azure? Máme totiž aj DEV Windows OS licencie ako MPN ale pokiaľ správne chápem tieto nemožno použiť bez Software Assurance alebo ich nemožno použiť vôbec na vývojové VMs?

  Nakoľko vedia byť custom licencie cez Software Assurance užitočné a reálne v rámci výsledného costu nakoľko Volume Licencing niečo stojí, a ak treba ešte zakúpiť licencie na Windows tak sa začína táto investícia dosť nabalovať. Oplatí sa Volume Licencing kupovať a realizovať toto všetko pokiaľ VMs ktoré budú licencované nebežia 24/7 ale povedzme len 200 hodin za mesiac? Ak teda správne tomu rozumiem, že licencie na VMs sa billujú podľa toho ako dlho VM beží, resp. má alokované resources.

  A rád by som sa opýtal, ak máme 3 druhy rezervácii na niekoľko VMs. Bude možné na tieto rezervované VMs použiť aj tieto licencie ako Software Assurance alebo je v rezerváciách riešené, resp. predplatené aj licencovanie? Ak áno čo by sa stalo ak by sme mali VM ktorá by mala custom licenciu ako Software Assurance a priradila by sa na ňu zároveň rezervácia?

  Ďakujem.

  Milan

  pátek 22. května 2020 13:35

Všechny reakce

 • Zkus se podívat na FAQ, mnoho věcí by se mohlo vyjasnit https://azure.microsoft.com/en-us/pricing/hybrid-benefit/faq/
  pátek 22. května 2020 15:52
 • Čítal som to ale nie je v tom odpoveď ani na jednu moju otázku

  pondělí 25. května 2020 11:15
 • Četl jste:  http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=859786.

  Tohle nabízí Azure přímo ke čtení při vytváření VM a zaškrtnutí volby, že používáte vlastní licence. Je tam popsáno jaké licence jsou pro to potřeba i ten rozdíl provozu VM 247 nebo part time.

  Jinak obecně mi tohle přijde užitečné když už nějaké SA máte a využíváte v Onpremise a třeba chcete offloadovat něco do Azure. Pro čiště novou infra bych zůstal u licencování Azurem.

  úterý 2. června 2020 21:19