none
Jak zakázat pozadí na ploše a nastavit jednotnou barvu přes GPO RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  potřeboval bych trochu poradit nebo spíše nakopnout. Dostal jsem se do situace, kdy jsem se rozhodl, že všem uživatelům zakážu aby si jakkoliv měnili pozadí pracovní plochy (tapetu). Nastavil jsem jim tam tedy jednotnou tapetu, ale ne všem se výchozí windows tapeta líbila. Proto bych se chtěl zeptat, zda jde nějak nastavit aby se uživatelům nezobrazovala žádná tapeta a jednotná barva (výchozí modrá).

  Zkoušel jsem si vytvořit svoji vlastní šablonu, kterou jsem pojmenoval wallpaper.adm, otevřel jsem správce GPO a šablonu přidal. Pokud přes GPO ji otevřu, tak vše funguje dokonce tak napíšu číslo barvy, která se má použít. Ale nedocílil jsem toho, že pokud už někdo na ploše tapetu má, tak aby tapeta zmizela a místo toho se tam vmísila pouze barva.

  nebo ještě jednoduší řešení by bylo, kdybych jak klasicky funguje u windows, dal pravé tlačítko myši a vybral pozadí - žádné.

  Zkušenější, poraďte... jak docílit nejlepšího řešení.

  pátek 23. března 2012 17:30

Odpovědi

Všechny reakce

 • Problem s politikou pro pozadi resi clanky znalostni databaze MS:

  http://support.microsoft.com/kb/327998 

  http://support.microsoft.com/kb/977944

  M.

   
  sobota 24. března 2012 10:22
  Moderátor
 • Ahoj, 

  to je už menší chvíle kdy jsem tohle dělal, takže si nevzpomínám jestli existuje elegantnější řešení. V nejhorším případě může udělat obrázek 1x1px barvy co chceš použít a uložit ho na sdílený disk serveru (aby byl přístupná všem) a nastavit ji v GPO jako tapetu s roztáhnutí.

  VJ

  sobota 24. března 2012 15:01
 • No já jsem měl tapetu na sdíleném disku a přes GPO jsem ji aplikoval na počítače. Byla to firemní tapeta, která měla cca 250 kB, ale zdálo se mi že zpomalovala nabíhání počítače při startu. Jak je to vůbec s tapetou po prvním přihlášení se uloží do cache a potom už při dalším načítání se nenatahuje nebo to je při každém spuštění ?

  Dále jsem uvažoval nad tím, že bych si vytvořil vlastní themes tu uložil a potom ji přes GPO aplikoval dál nebo další možnost je ta, že bych tu tapetu nahrál na místní disk každého počítače a odtud ji aplikoval.

  sobota 24. března 2012 17:57
 • Osobně si nemyslím že by 250kb tapeta zpomalovala načítání počítače - u mě to bylo naprosto v pořádku. Tapetu si myslím při první aplikaci GPO uloží a pak jenom kontroluje jestli se má použít nebo se nezměnila. Nedoporučoval bych přes vlastní themes když je na to takhle jednoduchá utilita už v GPO.

  VJ

  neděle 25. března 2012 20:15