none
USB Loggin RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj, 

  Chtěl bych se zeptat jestli jde pomocí GPO udělat aby disk USB se nedal aktivovat dokud se daný uživatel nepřihlásí na stanici. TZV: aby na logovací obrazovce nefungoval USB vstup. 

  Děkuji

  neděle 19. září 2021 16:15

Všechny reakce

 • Ty nechces zakazat USB. Protoze pak ti nepujde treba mys, klavesnice, otisk prstu, ctecka smartkaret - do Win se neprihlasis.

  Ty chces potlacit v konkretni situaci / case  funkci konkretniho typu USB zarizeni - mass storage predpokladam. A pochybuji, ze to pujde jen nativnimi prostredky Windows.

  Bude pravdepodobne nutna aplikace treti strany.  pondělí 20. září 2021 6:28
 • A v čem je to přihlášení uživatele?

  Je to nějaký výstup bezpečnostního auditu? Co zakázat automatické spuštění obsahu?

  Případně, pokud máte Windows 10 Enterprise, můžete si určitě hrát s jednotlivými třídami právě pro Mass Storage a další aneb přesně jak říkal kolega, USB klávesnici asi zakázat nechcete. I když právě spousta útočné techniky do USB se bude právě tvářit jako klávesnice, takže na to pozor.

  A co třeba Device Control s Microsoft Defender for Endpoint Device Control Removable Storage Access Control, removable storage media | Microsoft Docs? Víte, které třídy, typy zařízení povolit/zakázat. To už je silná zbraň, ale tedy jen pro vlastníky vyšších licencí.

  čtvrtek 30. září 2021 20:01