none
Správa ovladačů Dell pomocí SCCM a katalogů třetích stran RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den

  Asi se trochu ztrácím ve správe ovladačů pro Dell. Používám Third party software update a SCUP. Naimportoval jsem catalogy do SCCM i SCUP. Musím ručně schvalovat jednotlivé balíčky v SCUP, aby byly zelené i v SCCM a já je mohl deployvat.
  Co mi vrtá hlavou je:

  1, Mohu prostě pustit všechny ovladače na všechny Delly a ony si to přeberou?
  2, Proč vidím ve SCUP stejný ovladač se stejným article ID, verzí a jménem, ale s různým datem?
  3, Jaký je např. rozdíl mezi Intel Management Engine Components Installer,2036.15.0.1835,A08 a Intel Management Engine Components Installer,2110.15.0.2210,A10 ?

  obrázky viz níže:
  Děkuji za odpověď

  Tomáš

  pátek 4. června 2021 13:30

Všechny reakce

 • Dobrý den, kdybyste to chtěl podrobněji probrat, nabízím případně možnost zavolat u nás kolegům od MECM.

  Jinak moje poslední zkušenosti jsou:

  1. Pokud mají správně nastavené detekce, nebo nejsou aplikovatelné na více HW ID, tak ano. Ale nemusí to tak být. Stále většina administrátorů vypouští na kolekce dle klasifikace daného HW.

  2. Může to být nové vydání, může to být vydání pro jiný HW. Pamatuji například na HP, kde 840 G1 a 840 G2 měli sice stejné karty, ale ovladač na to byl jiný. Ostatně u některých typů ovladačů je to ještě zajímavější Why are all Windows drivers dated June 21, 2006? Don't you ever update drivers? | The Old New Thing (microsoft.com).

  3. Druhý je novějším sestavením pro IME. Ale jako požadavek může mít předchozí verzi. Nebo novější není oficiálně k dispozici pro všechny HW (již jsou mimo podporu, kde by šel instalovat i ovladač přímo od Intelu, ale bez podpory a s možnými negativními dopady).

  pátek 2. července 2021 10:17
  Vlastník