none
CEIP aktualizace - proč znovu?

  Dotaz

 • Zdravím vespolek, Microsoft vypouští pomocí Windows Update aktualizace, které již byly vydány před mnoha lety. Opět pod stejným číslem KB. Jeden podstatný rozdíl je v tom, že tyto CEIP aktualizace už nejsou distribuované jako "doporučené", ale rovnou jako "důležité". Dnes jsem si všimnul již druhé takové aktualizace v pořadí, když se mi nainstalovala KB2952664.

  Zkoušel jsem hledat na internetu, jestli někdo zná důvod proč se tak děje. Aktualizacím typu CEIP a podobným se již dlouhodobě vyhýbáme, na našich počítačích nejsou. Teď když už jsou tyto aktualizace vnucovány jako "důležité", tak nejspíš budeme muset nainstalovat WSUS. Narazil jste někdo na nějakou informaci ohledně toho? Proč Microsoft znovu vydává již vydané aktualizace a ještě k tomu pod stejným číslem?

  středa 11. dubna 2018 12:41

Všechny reakce

 • Dobrý den, důvod nového vydání stejného KB bylo sjednocení verze AppRaiser komponent a také důvodu, že původně vydaná verze obsahovala problém, která mohla vést k problému s nadměrným zatížením CPU.

  Pokud chcete řídit, že některé aktualizace se na Vaše systémy bez Vašeho explicitního schválení nenainstalují, pak je WSUS či SCCM ta správná cesta. Stejně tak je pro Vás cestou volba v GPO pro zakázání CEIP či pořízení Enterprise verze, ve které můžete plně nastavit úroveň telemetrie, kterou Microsoft anonymně sbírá (zjednodušeně od pád systému > před pád ovladače > až po pád aplikace).

  Tato aktualizace CEIP je podmínkou integrace služeb Windows Analytics a dalších, které přímo danou aktualizaci vyžadují, proto je vydána jako opravná verze stejného KB, nikoliv jako KB nahrazující. Primárně z důvodu blížící se konci Windows 7 technické podpory i množství aktualizací, které by jinak systém musel zpracovávat.

  sobota 5. května 2018 7:50
  Vlastník