locked
Instalace nepodepsaných ovladačů? RRS feed

 • Dotaz

 • Na  Windows Vista 64 sp1 nejdou instalovat nepodepsané ovladače.Je to pro mě zásadní problém myslím si že o tom bych měl rozhodovat na svém legálně zakoupeném systému já.Je to naprostej nesmysl kterej nechápu(zakázkový soft,vlastní soft).Systém Vista tedy skončí zřejmě v koši což je pro mě jako invalidního důchodce docela luxus.Toto forum je pro mě poslední nadějí.Nevíte někdo jak ten nesmysl vypnout.Nejlepší by bylo kdyby mě jenom upozornil a nechal mě rozhodnut jak to bylo v starém dobrém XP.Na internetu jsou návody ale ty na sp1 nefungují.Jestli někdo znáte řešení tak děkuji moc za pomoc.Jedná se o Vista Home Premium 64.

  sobota 3. ledna 2009 20:23

Odpovědi

 • Jednoduše tu debatu uzavřeme už jsem pochopil jak se věci mají a odkad vítr vane.O nic nejde jenom jsem myslel že to je nějaký bug chyba.Prostě jsem vůbec nemyslel že to může být tak jak to je.Bohužel je to tak jak jsem zjistil.Další debata je neužitečná.Děkuji naschledanou
  pondělí 5. ledna 2009 20:07

Všechny reakce

 • Nenapsal jsi, o jaký hw se jedná :-(

  Tak Tě nijak nepotěším :-/

  1) Mýlíš se, nepodepsané ovladače 64-bit LZE instalovat do OS Vista/64.

  2) Nepodepsané ovladače NELZE instalovat do serverového OS Longhorn všech verzí, což snad nemáš??

  3) Do 64-bit OS žádné verze NELZE instalovat 32-BIT ovladače, tj. ani WHQL.

  4) Pokud vlastníš starý hw, pro který neexistují 64-bit ovladače, a potřebuješ takový hw/ovladač, pak jsi měl instalovat 32-bit OS (např. Vista apod.)

  5) Vždy platilo a stále platí základní zlaté pravidlo: 

  PŘED instalací libovolné verze OS (nejen MS) je VŽDY nutno zjistit kompatibilitu daného hw, bez kterého se neobejdeš (= CSQN). Svěř to odborníkovi, není to práce pro amatéry.

  MS k tomuto účelu vyvinul skvělý nástroj:

  Windows Vista Upgrade Advisor, dokonce i v češtině:

  https://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=42b5ac83-c24f-4863-a389-3ffc194924f8

  Stáhni ho a spusť vždy PŘED instalací nové verze OS Vista.

  Mimoto každý solidní výrobce hw vydává svůj vlastní HCL (= hardware compatibility list) volně dostupný v internetu.. Stačí prostudovat, opět PŘED instalací OS.

  Po instalaci OS je na lkaní pozdě :-/

  neděle 4. ledna 2009 6:44
 • Ne to ne mám ten nejnovější hardware a Vistu aktualizovanou poctivě.Prostě mě Vista u některých programů hlásí v upozornovacím okně že ovladač je nepodepsaný a proto ho nebude instalovat a program pak nespustím.A jsou to klidně 64 bitové aplikace a ovladače.Ale jsem rád že říkáš že to musí jít.Mě ta Vista jinak docela mile překvapila jinak.Ale tohle je zásadní nepřijatelný problém.Kterej jak jsem na internetu koukal nemám jen já.Do SP1 se dal řešit tet už ne.Je to škoda že takle ničej jinak slušnej operační systém.Jestli víš jak to vyřešit tak prosím o radu.Počítač mám uplně novej i s Vistou .A jeho konfigurace je naprosto v pořádku.Je fakt hezký že by to mělo jít ale nejde a Vista mě říká že nepodepsané ovladače instalovat nebude a nedá mě jinou možnost.Autoři jednoho nezávislého programu napsali že registrace ovladačů je moc drahá aže si to nemůžou dovolit.Začínám mít strach jestli jsem microsoftu pěkně nenalít.Jestli něco o tom víš tak sem stím protože já jako invalidní důchodce jsem si musel na ten počítač vzít pujčku a nemám počítač na prohlížení obrázků.Předem děkuji že to někdo po mě aspon čte.Hw mám v pořádku zaplat pánbů všechno funguje jak má.Tady jde o soft operační systém mě snaží nařizovat (Pak už to přestává být operační systém)Jde mi vlastně o ten digitální podpis to je od microsoftu značně podpásové jednání které se mu ale vrátí i s úrokama jestli nedostane rozum.
  neděle 4. ledna 2009 7:13
 • Libore,

  děkuji Ti za obsáhlou odpověď!

  Nepodařilo se mi však najít vlastnosti daného softu. Není nízkoúrovňový? Běžný soft nepotřebuje ke své práci žádné ovladače, to je záležitost čistě a výhradně jen OS (a netýká se to jen OS WNT řady 6).

  Můžeš napsat, prosím Tě, výrobce/název/verzi daného problémového softu? Tedy pokud to není tajné ;-)

   

  pondělí 5. ledna 2009 8:28
 • To ano Ati Tray Tol je řek bych nízkoúrovnový.Ultradefrag .Peerguardian2 to je program který hlídá nevhodné IP.No atd.Mohl bych pokračovat.Taky bych řek že kde jaký program potřebuje instalovat vlastí ovladače.Zkoušel jsem to vypnout ale zatím dělám někde chybu Vista mě vždy hodí do testovacího modu a já ho musím přes "cmd"vypnout.Taky jsem našel způsob jak si ovladače sám podepsat no ale to nechci to není řešení a navíc to smrdí.Já bych nehledal chybu u softu to je přímo umysl operačního systému tak je navrženej.Je to téma pro antimonopolní úřad,my to zde zřejmě nevyřešíme.Děkuji ale moc za ochotu.
  pondělí 5. ledna 2009 15:26
 • Obavam se ze nemas pravdu.

   

  Poridis si stabilni OS Vista64 a chces jeho stabilitu degradovat povolenim instalace potencialne neduveryhodnych ovladacu. Srovnal bych (asi to kulha) s nakupem kamionu a zadosti (na webu vyrobce Smile ) o postup jak vypnout omezeni rychlosti na 90 km/h. Pujdes zalovat na antimonopolni urad?

   

  Zkus si na nejake linuxove distribuci stahnout binarni balicky z nepodepsaneho zdroje. Ono staci ta ostuda kterou mela Fedora prave se signaturami a myslim ze se ti chovani MS zacne zdat docela MALO paranoidni.

   

  MP

   

  pondělí 5. ledna 2009 19:37
  Moderátor
 • Jednoduše tu debatu uzavřeme už jsem pochopil jak se věci mají a odkad vítr vane.O nic nejde jenom jsem myslel že to je nějaký bug chyba.Prostě jsem vůbec nemyslel že to může být tak jak to je.Bohužel je to tak jak jsem zjistil.Další debata je neužitečná.Děkuji naschledanou
  pondělí 5. ledna 2009 20:07