none
Najnovšia verzia Live Mail

  Dotaz

 • Existuje novšia verzia Windows Live Mail ako 2012? Lebo vyhľadávač mi poskytol aplikáciu Windows Pošta ale ta už nepasuje pre moj zastaraný OS  W7? Potrebujem to trochu prevekslovať a robila by som to s novšou verziou?

  PS: Môj hlavný problém je že mi Live Mail nesynchronizuje staré správy s kontom Gmail, resp. neodoberá správy presunuté do archívu Gmailu. Používam protokol IMAP a nechcem tam mať viac ako 1500 správ, aby mi to nespomaľovalo desktopový klient. Ale nechcem tam mať automatické nastavenie, že mi zoberie 1000 najnovších správ. Na desktope potrebujem mať mnou vybrané dôležité správy, na ktoré môžem aplikovať vyhľadávanie. Najsamlepšie by bolo, keby desktopový mail klient /Live Mail/ vytváral na desktope archív zo starých mailov, ktorý by sa už nesyncronizoval cez IMAP a tak by nespomaľoval aplikáciu /tak to mal Lotus/. Tento hlavný problém ale asi nespôsobuje Microsoft ale niečo medzi Live Mail a Gmail. Pri novovytvorených správach synchronizácia funguje. Podotýkam, že pri Gmail konte a všetkých prevzatých priečinkoch mám nastavenie synchronizácie na všetky správy, nielen na nové alebo na hlavičky správ.

  Dopredu ďakujem za info a nejaké nakopnutie

  pondělí 12. června 2017 14:49

Odpovědi

 • Celý Live balíček byl ukončen a není již podporován ani dostupný ke stažení. Stejně tak Windows 7 již jen dožívají s bezpečnostními update, ale nové funkce do systému již nepřibývají.

  Bude tedy nutné najít nějaké jiné alternativy, z placených je to například Outlook z balíku Microsoft Office. Zdarma dostupných je mnoho od různých autorů.

  A nebo přejít na aktuální verzi systému Windows 10, kde je zabudovaný a pravidelně aktualizovaný poštovní klient.

  úterý 13. června 2017 7:55