locked
Usporný režim a hibernace RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  mám takový problém ohledně usporného režimu a hibernace. Všiml jsem si, že mi v možnostech napájení na záložce Schémata nastavení napájení zmizela možnost nastavit režim spánku a uspání(hibernace). Zároveň mi zmizela záložka režim spánku. Jde o notebook HP nx7300, všechny ovladače jsou nainstalované, počítač obsahuje rozhrani ACPI. Ten samý problém jsem objevil ještě na jednom notebooku HP. Tam jsem ale před minimálně rokem dělal nějaké zásahy přes gpedit.msc z důvodu zamezení některých změn. Podle článku "Odstraňování potíží s režimem spánku a úsporným režimem v systému Windows XP" buď počítač tyto režimy nepodporuje nebo jsou zakázány v BIOSu. Ani jedna z těchto možností však neplatí, protože dříve to oba počítače uměli a v BIOSu není žádná možnost nastaveni řízení spotřeby. Je nějaká možnost, jak zjistit, proč nejsou tyto volby zobrazeny, popřípadě návod, jak je opětovně povolit ?

  Jedná se o  systém Windows XP Professional verze 2002 SP3, procesor T5500, 2,49GB RAM.

   

   

  pátek 24. prosince 2010 18:42

Odpovědi

Všechny reakce

 • powercfg -h on

  (snad si to z XP pamatuji spravne a je to tam jiz obsazeno) nestaci?

  MP

  pátek 24. prosince 2010 19:12
  Moderátor
 •  Zároveň mi zmizela záložka režim spánku. .... Je nějaká možnost, jak zjistit, proč nejsou tyto volby zobrazeny, popřípadě návod, jak je opětovně povolit ?


  Typicky záložka zmizela když ubývalo místo na systémovém HDD a pokud jsem jej uvolnil zrušením hibernace (= zmizel hiberfil.sys) typicky při nutnosti instalace objemných aktualizací a volného místa ubylo tak, že jej bylo méně než velikost RAM. Jak je ti asi známo, hibernace rovná se uložení obsahu RAM do hiberfil.sys. Není-li možno hiberfil.sys vytvořit, pak záložka "zmizí", neb nemá ani smysl aby tam byla...

   Můžeš tuto možnost vyloučit???


  JN
  pátek 24. prosince 2010 22:05