none
SBS 2008 (sdilene slozky) vs MAC OS

  Dotaz

 • Dobrý den,

   řeším menší problém. Na SBS 2008 mám nasdílené složky ke kterým nyní potřebuje přistupovat i Mac OS (ve verzích se nevyznám, ale měla by to být ta poslední). Bohužel si uživatel stěžuje (i mi to ukazoval), že když chce přistoupit ke sdílenému úložišti, tak přístup strašně dlouho trvá (cca 3 minuty, než se otevře root složka serveru). Dlaším problémem je, že když uživatel otevře nějaký soubor (např word) ze sítě, tak na serveru je stále otevřená relace, i když uživatel word už zavřel.

  Podle googlu by mohlo pomoct nainstalovat na server službu Bonjour, nebo SW 3. strany: www.grouplogic.com/products/extremeZ-IP/

  Neřešil jste někdo podobný problém?

  7. února 2011 9:54

Odpovědi

Všechny reakce

 • Mozna by se diskuse rozvirila, kdybyste poskytl vice informaci o pouzitych protokolech a konfiguraci. Protoze to je problem "na hrane", doporucil bych vam navstivit fora pro MAC.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

  • Navržen jako odpověď Ortefox 17. června 2014 11:52
  • Zrušeno navržení jako odpověď Ortefox 17. června 2014 11:53
  7. února 2011 20:07
  Moderátor
 • Ahoj...podívej se sem..vypadá to na bug v Mac OSX

  http://www.macwindows.com/snowleopard-filesharing.html#061810b

  7. února 2011 20:45
 • Zdravim....jojo. na neco podobneho jsem taky narazil. Snazim se to alespon nejak obejit. Zitra budu testovat pripojeni pres appletalk skrz sdileni SW ExtremeZ-IP. Uvidime jak se to vystribri.

   

  Jinak aktualni konfigurace je klasicke win sdileni SMB s nastavenymi NTFS pravy pro pristup. MAC je smerovan na SMB protokol. Momentalne mam jedinou alternativu a to je SW extremeZ-IP, ktery by mel umet emulovat SMB sdileni na appletalk. Uvidime zitra.

  8. února 2011 15:57
 • Takže po několika testech to vypadá, že je to skutečně bug systému.

  Dělá to verze MAC OS 10.6.x - verze 10.5.x to nedělá

  Pokoušel jsem se tento bug obejít SW ExtremeZ-IP. Bohužel tento problém to vyřeší pouze částečně - připojení k síťové složce přes appletalk je rychlé, ale zůstává problém s dlohotrvajícím otevíráním jednotlivých souborů.

  Další alternativou je MacServerIP 9.0 - boužel nevím, kdy se dostanu k testování. Taže hold nejspíše počkat dokud Apple toto neopraví.

   

  Díky za spolupráci

  14. února 2011 12:23