none
Práce 2 uživatelů na 1 PC

  Dotaz

 • Dobrý den, potřeboval bych vyřešit tento problém.

  Mám normální domácí PC s W8 s monitorem, na který se přihlašují různí uživatelé a pracují s ním. Já bych ho chtěl využít zároveň k jiným účelům, a to tak, že mi na mém účtu poběží nonstop nějaký program. K tomuto účtu bych se chtěl vzdáleně připojovat např pomocí vzdálené plochy, teamviewer nebo tak nějak, abych mohl na dálku kontrolovat tento program.

  Lze to udělat tak, abych se mohl na můj účet připojit bez toho, abych odhlásil uživatele, který u PC zrovna sedí a pracuje s ním?

  pátek 20. června 2014 9:26

Odpovědi

Všechny reakce

 • Nativně ne, ale existují nástroje třetích stran.

  BB

  pátek 20. června 2014 9:35
 • Od toho jsou serverove operacni systemy a terminalove sluzby. Cena je ovsem odpovidajici.

  MP

  pátek 20. června 2014 9:42
  Moderátor

 • Lze to udělat tak, abych se mohl na můj účet připojit bez toho, abych odhlásil uživatele, který u PC zrovna sedí a pracuje s ním?

  1. Win8 není serverový operační systém, neumožní tedy současnou práci dvou uživatelů v GUI. Lze použít přepínání uživatelů, které uživatele neodhlásí, takže to splňuje formulaci dotazu, ale asi to není to co měl tazatel na mysli...?

  2. Teamviewer jej neodhlásí... ale je zdarma jen pro nekomerční účely.

  3. To že program běží, lze zkontrolovat i jinak, třeba opakovaným automatizovaným výpisem běžících procesů uloženým na disk (či někam na net). Těžko radit když nevíme co je to za program a k čemu slouží, ale asi by měl být nainstalován jako služba, nikoli spouštěn jako obyč. program.
  pátek 20. června 2014 15:55
 • Ve Windows Server nejspíš ale nepůjde pohodlně pracovat tak, jak pod Windows 8, že? (zatím jsem ho neviděl)
  sobota 21. června 2014 6:47
 • Windows server 2012 na prvni pohled uzivatel nepozna od Windows 8.

  MP

  P.S. Technet je forum pro profesionaly. Opravdu jsi nevidej Windows Server?

  sobota 21. června 2014 6:59
  Moderátor
 • Díval jsem se a toto řešení by mi vyhovovalo.

  Mohl byste mi prosím ještě poradit řešení, jak se k počítači připojit přes vzdálenou plochu přes internet, tzn třeba z druhého konce republiky? (radši nějaký odkaz než jedno slovo, profesionál nejsem)

  P.S. Na forum pro profesionály jsem psal proto, že se jinde odpovědi nedočkám. Pokud byste mi např na Živě neodpověděl vy, dočkal bych se maximálně urážek a ne odpovědi...

  neděle 22. června 2014 12:48
 • U serveru je to naprosto stejne jako u klientskych OS (z RDP klienta proste spustis mstsc /v:adresa). Jedine, co potrebujes, je (opet stejne) pres Internet pristupny port 3389/TCP.

  Rozsil mez serverovymi a klientskymi OS je zde zejmena to, ze v serverovych OS je plna terminalova sluzba, neomezena na jedineho uzivatele.

  MP

  neděle 22. června 2014 13:29
  Moderátor
 • Zdravím, 

  1. Nejprve povolte vzdálené připojení k vašemu PC (Tento počítač > vlastnosti > systém > Nastavení vzdáleného přístupu "Umožnit vzdálené připojení k tomuto počítači" a poté raději zkontrolujte firewall, zda neblokuje připojení k vzdálené ploše... pozor na Eset i kasperského u obou mám ověřeno, že ve výchozím nastavení rdp nepropustí a je nutné vytvořit vyjíku.

  2. Svoji veřenou IP (pokud ji vůbec máte) zjistíte např. zde

  3. Na routeru vytvořte fortforwarding, který vám zajisti, že komunikace na portu 3389 TCP bude přesměrována na váš počítač. např 89.89.85.41 > 192.168.10.110:3389

  4. Otestujte


  pondělí 23. června 2014 5:59
 • A. Jedna se o portforwarding

  B. Vetsina beznych routeru (ADSL, VDSL, ...) maji dynamicky pridelovanou IP adresu. Zpravidla je mozne dohodnout s poskytovatelem internetoveho pripojeni prideleni pevne (nemenne) IP adresy. Je to sluzba za poplatek.

  C. Na foru answers.microsoft.com byste mel byt take dobre prijaty.

  D. Problem s odmitnutim jste mel mozna take proto, ze jste neprojevil urcitou snahu informace vypatrat. Pak se muzete setkat s ostrejsi/alergickou reakci. Je proto dobre se snazit nejdrive neco vygooglit a pak prijit s konktertnim problemem. Muzete najit dema, ktere jsou v cizim jazyku, ale jsou dost nazorne, takze pomohou napriklad s konfiguraci. Zde je jedno takove demo ukazujici konfiguraci vzdaleneho pristupu pro server

  http://www.youtube.com/watch?v=t8j54QUmtoo

  Na tomto foru se predpoklada, ze uz tazajici je na nejake urovni a neni zvykem davat podrobne popisy konfiguraci. Spis pristane v odpovedi odkaz na clanek, predchozi reseni problemu, step by step navody, atd. Pokud je problem s jazykem, doporucuji Google translator. Pro prvni prokousani textem to zpravidla staci.

  M  pondělí 23. června 2014 6:12
  Moderátor
 • Nic ve zlem, ale neni ostuda si objednat externistu na veci, kterym nerozumim, nebo na ne nejsem odbornik. Bud na konkretni praci, nebo konzultaci.

  Proc se v IT vsichni snazi vsechno si delat sami? Kolik penez stoji vas cas, ktery prave utracite na relativne jednoduchem problemu?

  pondělí 23. června 2014 10:18
 • 2. Svoji veřenou IP (pokud ji vůbec máte) zjistíte např. zde


  Pripande pouzit DynDNS a pod.

  MP

  pondělí 23. června 2014 10:43
  Moderátor