none
DAQUAS - licencování System Center Server Management Suites RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  zajímá mne jak se licencuje System Center Server Management Suites v edici Enterprise
  a) tato edice by měl být pro 1xPOSE + 4VOSE, tedy pokud si zakoupim 2ks mohu managovat 2xPOSE a 8xVOSE z jednoho system centru ?
  b) samotný bundle obsahuje Operations Manager 2007 R2, Configuration Manager 2007 R2, Data Protection Manager 2010, Virtual Machine Manager 2008 R2; Service Manager 2010; - mohu jednotlivé role "rozdělit na více serverů, tedy jeden server bude dělat Configuration Manager 2007 R2, Data Protection Manager 2010 a druhý zbytek - Operations Manager 2007 R2, Virtual Machine Manager 2008 R2; Service Manager 2010 , lze to ?
  c) pochopil jsem dobře že tento bundle není pro fyzické servery - v prostředí mám ještě dalších 5 fyzických serverů, na ty musím dokoupit single licence nebo zvolit System Center Server Management Suite Datacenter , říkám to správně ?

  Děkuji za konzultace
  Pavel Baňař

   


  Pavel Baňař
  úterý 28. června 2011 11:55

Odpovědi

 • Dobrý den,

  produkty rodiny System Center mají 3 typy licencí: server, serverová management licence (Server ML), klientská management licence (Client ML). Server ML licence je možné pořídit v podobě Suitů, pokud je zájem spravovat prostředí více nástroji a také v případě, že se virtualizuje:

  SC Management Suite Enterprise - umožňuje spravovat až 1+4 prostředí (serverová licence)

  SC Management Suite Datacenter - umožňuje spravovat neomezený počet virtuálních prostředí na serveru (procesorová licence)

  Tyto licence po přiřazení na server pro něj znamenají, že má právo být spravovaný, ale nenesou sebou licence pro servery, které budou těmi spravujícími prvky. Ty je potřeba pořídit zvlášť. Také nemůžete licenci "rozdělit" pro více serverů, je to licence na fyzické zařízení a nezáleží na tom, které nástroje pro správu OSE na konkrétním serveru využijete, v balíku je máte všechny.

  Pro správu serverů, na kterých se nevirtualizuje, záleží na tom, které technologie potřebujete využívat. Pokud všechy, je výhodnější pro server pořídit Enterprise Suite než samostatné licence.

  středa 3. srpna 2011 11:21
  Moderátor