none
Jak nastavit profil zpět z Users\Administrator.DOMENA na Users\Administrator po připojení k doméně RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den. Na prvním serveru jsem vytvořil doménu a dál se využívá domovský adresář Administrator. Druhý server jsem připojil do domény, ale na něm se založil po přihlášení administrátora adresář Administrator.DOMENA a starý adresář se už nepoužívá. Je nějaká možnost přihlásit se lokálně jako Administrator (nikoliv do domény)? Windows mi to sice nabízejí (ať uvedu místo DOMENA\Administrator NAZEVSERVERU\Administrator), jenže to nefunguje. Je vůbec možné se přihlásit na doménový server lokálně? Zatím jsem to "vyřešil" tak, že jsem prostě zkopíroval domovský adresář Administrator na Administrator.DOMENA (starý jsem smazal). To ale podle mě není řešení. V AD jsem nastavil účtu Administrator profil C:\Users\Administrator, což windows opět ignorovaly.
  čtvrtek 21. července 2011 17:52

Odpovědi

 • Je nějaká možnost přihlásit se lokálně jako Administrator (nikoliv do domény)
  Pokud je ten server domain controller, tak to možné není. Jinak by to jít mělo...
  čtvrtek 21. července 2011 18:20
 • Původně jsem se přihlašoval před tím, než jsem povýšil server na active directory. Poté co se aktivovalo active directory, tak se vytvořil adresář Administrator.DOMENA a začal se používat ten a přihlášení k "lokálnímu" účtu už nefunguje, jen k active directory účtu - tedy do domény. Už jsem ale přišel na to co dělalo problémy. Bylo to v tom registru - prostě jsem vymazal SIDy administrátorů v ProfilListu a potom už se vše založilo samo včetně domovského adresáře.
  čtvrtek 21. července 2011 23:47

Všechny reakce

 • Je nějaká možnost přihlásit se lokálně jako Administrator (nikoliv do domény)
  Pokud je ten server domain controller, tak to možné není. Jinak by to jít mělo...
  čtvrtek 21. července 2011 18:20
 • DD,

  mate nejaky problem s tim co je lokalni ucet a domenovy ucet.

  Nazev adresare (kde je ulozen profil na lokalnim pocitaci) nema zadny vliv na to jestli je to domenovy nebo lokalni ucet. Cestovni domenovy profil bude ulozen tamtez jako lokalni profil.

  Lokalnim uctem se prihlasite prave tim, ze vyberete jako domenu nazev lokalniho pocitace (nijak jinak to nejde)!

  To ze se nekdy prestane pouzivat stary adresar je bezne pokud si z nejakeho duvodu windows mysli ze adresar je uz pouzity pro jiny profil. Typl bych si ze problem nastal pri zmene SID uzivatele diky pridani druheho serveru do domeny. Tim se vlastne adresar Administrator (se starym SID) stal nepouzitelnym (nebyl uz to ucet tohoto noveho pocitace).

  Zkuste se prihlasit jako jiny uzivatel s pravy lokalniho administratora, pak presunte oba adresare a prihlaste se znova uctem administrator.

  Pomuze to?


  JCH

  čtvrtek 21. července 2011 19:21

 • Lokalnim uctem se prihlasite prave tim, ze vyberete jako domenu nazev lokalniho pocitace (nijak jinak to nejde)


  Toto právě nefunguje.

   

  Rozdíly lokálních/doménových účtů jsem si vědom, vím že domovský adresář nemá vliv na typ účtu - trochu špatně jsem napsal dotaz - šlo mi v zásadě o to přinutit windows používat nějaký adresář jako domovský (někam zadat cestu) aniž bych musel adresáře mazat/přejmenovávat.

  čtvrtek 21. července 2011 20:20

 • Zkuste se prihlasit jako jiny uzivatel s pravy lokalniho administratora, pak presunte oba adresare a prihlaste se znova uctem administrator.  Nepomůže, vytvoří se jen dočasný profil v TMP (zkoušel jsem i nastavovat cestu v AD a nepomohlo to).
  čtvrtek 21. července 2011 20:32
 • - šlo mi v zásadě o to přinutit windows používat nějaký adresář jako domovský (někam zadat cestu) aniž bych musel adresáře mazat/přejmenovávat.

  Cesta k profilu je uložena v registrech v hodnotě "ProfileImagePath" např. pro první administrátorský účet (s RID 500)

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-1-5-21-1960408961-606747145-839522115-500 ProfileImagePath=%SystemDrive%\Documents and Settings\Administrator

  Kdysi se nám občas stávalo u stanic NT4 Wks (vyjímečně i na XP) že uživatel se přihlásil na svém PC a vytvořil se mu nový profil v jiném adresáři, většinou ve tvaru ...%username%.000. Úpravou této hodnoty na původní, se to dalo napravit, aby měl opět svoje staré prostředí. Nejsem si jist, zda to také půjde použít i v tvém případě...

  čtvrtek 21. července 2011 21:05
 • DD,

  to že se vytvoři jen dočasný profil, je špatně. Měl by se vytvořit nový profil podle default profilu. Možná ale hledáte problémy tam kde nejsou.

   

  To že je profil lokálního uživatele uložen v adresáři Users\Administrator.DOMENA není v principu špatně.

   

  Co je špatně, když se přihlásíte učtem administrator do domeny "NAZEV_PC"? Funguje lokální účet?

   


  JCH
  čtvrtek 21. července 2011 21:41
 • Cesta k profilu je umístěna v Active Directory, tam jsem to taky zkoušel nastavovat.
  čtvrtek 21. července 2011 22:16
 • Co je špatně, když se přihlásíte učtem administrator do domeny "NAZEV_PC"? Funguje lokální účet?

   

  Nefunguje, lokálním účtem se vůbec nemohu přihlásit. I když ve windows serveru na přihlašovací obrazovce napíšu místo domény název počítače, tak to nefunguje - přitom na samotné přihlašovací obrazovce je napsáno, že pro přihlášení k lokálnímu účtu musím místo DOMENA\Administrator psát AD2\Administrator. (AD2 je název pc)
  čtvrtek 21. července 2011 22:21
 • Ale pred tim to muselo fungovat, jak jinak by se vytvoril ten adresar administrator.DOMENA.

  Mate jeste ten puvodni adresar bez prepisovani?

   

  Co znamena nefunguje? Jakou chybu to nahlasi? Je neco v logu? Jde se prihlasit domenovym administratorem?

   


  JCH
  čtvrtek 21. července 2011 22:32
 • Původně jsem se přihlašoval před tím, než jsem povýšil server na active directory. Poté co se aktivovalo active directory, tak se vytvořil adresář Administrator.DOMENA a začal se používat ten a přihlášení k "lokálnímu" účtu už nefunguje, jen k active directory účtu - tedy do domény. Už jsem ale přišel na to co dělalo problémy. Bylo to v tom registru - prostě jsem vymazal SIDy administrátorů v ProfilListu a potom už se vše založilo samo včetně domovského adresáře.
  čtvrtek 21. července 2011 23:47
 • Původně jsem se přihlašoval před tím, než jsem povýšil server na active directory. Poté co se aktivovalo active directory,
  Bylo to v tom registru - prostě jsem vymazal SIDy administrátorů v ProfilListu a potom už se vše založilo samo včetně domovského adresáře.

  Chtělo by to jasně popisovat situaci a používat správné pojmy... Co znamená "povýšit server na AD"???

  A) Pokud to znamená povýšit server na roli doménového řadiče (DC) spuštěním DCPromo, pak platí to co jsem napsal - lokální účty na tom serveru jsou disablované a lze se přihlašovat pouze doménovým účtem. Ale je velmi vhodné si poznamenat heslo admina, neboť při demotování serveru (=odebraní role řadiče spuštěním DCPromo) bude nutné na ten server se přihlásit zase tímto lokálním účtem aby bylo možné server zařadit do domény (po demotu bude mimo doménu). Toto hodně adminů nezná a pokud odebírají roli DC, často narazí na tento problém.

  B) Pokud to znamená po instalaci zařadit server do domény, pak je ten server pouze členem domény, stejně jako ostatní stanice a mělo by být možné se přihlásit jak lokálním , tak doménovým účtem. Pokud ne, je něco špatně a mazání klíčů v registrech nemusí být nejvhodnější cesta. Profily bych mazal v Ovl. panelech, System, Upresnit, v sekci Profily uzivatelů (na W2003 jinde analogicky)

  pátek 22. července 2011 7:04
 • A)   
  pátek 22. července 2011 15:45
 • potom viz. moje první odpověď v tomto vlákně (= nelze se přihlásit lokálním účtem)
  • Navržen jako odpověď J.Nabelek pátek 22. července 2011 20:32
  • Zrušeno navržení jako odpověď J.Nabelek pátek 22. července 2011 20:32
  pátek 22. července 2011 16:04
 • Ja to pochpil jako B.

  V prvnim prispevku se psalo ze prvni server byl povysen a na druhy server by pridan do domeny. Chyba se mela projevovat na tom druhem serveru.

  Priste skus opravdu lepe popisovat kde se co deje.

   


  JCH
  pátek 22. července 2011 19:46
 • JJ, díky za odpovědi. Byla to moje první instalace AD, tak jsem používal terminologii z instalátoru :-)
  pátek 22. července 2011 22:08