none
Záloha a obnova Active Directory RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  zkoušel jsem si nasimulovat situaci, kdy totálně odejde server a je nutné ho nahradit jiným strojem. Na havarovaném stroji běželo AD a byl to jediný řadič v síti. Na havarovaném stroji se zálohoval pouze systemstate. Na nový stroj jsem nainstaloval stejný OS jako byl na havarovaném, stejně jsem ho pojmenoval a udělal z něj řadič domény se stejným názvem domény jako byla doména na havarovaném stroji. Server jsem nastartoval v režimu obnovení adresářových služeb a spustil jsem obnovu systemstate. K mému překvapení se zobrazila hláška viz obrázek. V tuto chvíli jsem zjistil, že AD asi nemůžu tímto způsobem zálohovat. Jak mám tedy AD zálohovat, abych mohl AD obnovit při výše popsaném scénáři? Napadli mě jen dva způsoby. První, že musím zálohovat celý server a druhý, že musím mít v síti druhý řadič domény. Jsou moje úvahy správné, nebo existuje ještě jiný způsob jak zálohovat AD, abych jí byl schopen obnovit při výše popsaném scénáři?

  čtvrtek 26. června 2014 11:09

Odpovědi

Všechny reakce

 • Zdravím,

  1. http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727048.aspx

  2. Možná by bylo vhodné zálohovat celý server a poté jednoduše ze zálohy obnovit (pokud virtualizujete)

  čtvrtek 26. června 2014 14:04
 • V tuto chvíli mi vše v síti běží na fyzických strojích a na vitruálu jsem se pokoušel obnovit AD z fyzického serveru, abych vyzkoušel jestli jsem schopnej obnovit AD při tom nejhorším možném scénáři a to je výměna celého serveru. Díky za odkaz, určitě ho prostuduji. Co vše je nutné zálohovat, abych byl schopnej obnovit AD na fyzicky jiný server?
  pátek 27. června 2014 5:35
 • 1. https://www.youtube.com/watch?v=FvRqoHXkBpA

  2. http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc961934.aspx

  pátek 27. června 2014 8:01
 • Díky za info. Rozhodl jsem se, že pro zálohování AD připojím do sítě ještě jeden řadič domény a v případě totálního výpadku prvního řadiče převedu FSMO role na zbývající řadič a smažu všechny odkazy na  havarovaný řadič. Celou situaci ještě otestuji na virtuálech, ale myslím si, že je to nejlepší řešení.
  pátek 27. června 2014 10:29