none
Chyba při instalaci - nelze nalézt ctl3d32.dll

  Dotaz

 • Dobrý den, na systému MultiPoint Server 2010 jsem se pokoušel nainstalovat nové programy, ale instalace (výukové programy od Terasoft) se zastaví s hláškou nelze nalézt ctl3d32.dll.

  Jak tento problém vyřešit?

  Děkuji za pomoc.

  úterý 20. října 2015 14:03

Odpovědi

Všechny reakce

 • To vypada na problem s Crystal Reports. Pracovnici Terasoftu vam jiste poradi. Urcite to bude chyba, se kterou se uz setkali. M.

  úterý 20. října 2015 16:56
  Vlastník
 • To Bohužel ne.  Postupoval jsem podle jejich rady, ale nic se nevyřešilo.

  Rada Terasoftu: ...

  S chybou související s ctl3d32.dll  se setkal několikrát a pokud se porozhlédnete na internetu, zjistíte, že problémy s touto knihovnou mohou mít asi tisíc různých příčin a neexistuje žádný stoprocentní recept na jejich řešení.

  Podle něho tam jde o zmatek v různých verzích příslušné knihovny (pravděpodobně nějaký software nainstaluje nějakou specifickou verzi) se kterým si ani Windows nedokáží poradit a instalační program na tom zkolabuje.

   

  Řešil to již několikrát a fungovalo pouze drastické řešení,  kdy se zlikvidovali všechny instance knihovny ctl3d32.dll v systému, restartovat a fungovalo to... Otázkou v takovém případě bývá, co zase fungovat přestane.

  úterý 20. října 2015 17:48
 • Zkus (regsvr32 /u) knihovnu odregistrovat - program ji MOZNA nahradi svou verzi. Pokud nepomuze, opet ji zaregistruj.

  MP

  úterý 20. října 2015 18:02
  Vlastník
 • Problem muze byt i v tom, ze se postupne instaluji ruzne verze stejne dll knihovny (presneji jde o tzv application extension) a v urcitem okamziku se vyhodnoti jeji nepritomnost, pricemz tam muze byt nejaka starsi nekompatibilni verze (viz pravomys -> Properies -> Details). Je to na strane aplikace, respektive aplikaci. Ta rada Terasoftu je za vsechny prachy. Windows si opravdu se spatne napsanymi programy nemusi poradit. Spatne napsane programy proste nepredpoklada.

  Nekdy je dobre inistalovat s parametrem verbose, respektive s generaci logu.

  Pak je jeste klopotna cesta pres nastroje Sysinternals (Process Monitor a process Editor) a analyzu logu. S gigantickym logem si poradite pomoci filtru.

  M.

  úterý 20. října 2015 20:09
  Vlastník
 • Jaky je stav reseni problemu? Provedl jste diagnostiku s nastroji Sysinternals.

  M.

  čtvrtek 29. října 2015 9:12
  Vlastník
 • Dobrý den, děkuji za vaše příspěvky. Bohužel problém s instalací Terasoftových programů se nevyřešil. Pokoušeli jsme se i o odebrání knihovny přes Linuxové prostředí, ale problém zůstává.

  Prozatím jsem na mrtvém bodě.

  pondělí 16. listopadu 2015 15:08