none
Změna odesílatele v OWA - EXCHANGE 2013

  Dotaz

 • Dobré ráno, prosím zkušenější o radu.

  Jak změnit v rámci jednoho účtu adresu odesílatele ?  ( OWA - EXCHANGE 2013 )

  Taková triviální věc bude mít určitě velmi složité řešení :-)

  V Centru pro správu Exchange je definovaný uživatel, který má 2 mailové adresy v rámci jedné domény. V OWA nejsem schopen žádným způsobem změnit adresu odesilatele, tedy ani tlačítkem "Od".

  Centrum pro správu Exchange / Příjemci / Poštovní schránky / e-mailová adresa :

  - volba Automaticky aktualizovat e-mailové adresy na základě zásad e-mailových adres použitých u tohoto příjemce" nemá na můj problém s výběrem odesílatele vliv.

  - volba "Nastavit Jako adresu pro odpověď" má vliv, touto volbou lze změnit adresu odesílatele i nově odeslaného mailu z OWA. Ovšem jde pochopitelně o nepoužitelnou pomůcku.

  - v OWA, při editaci nové zprávy, je dostupné tlačítko "Od" které disponuje dvěma e-mail adresami, které nelze editovat.

  - poznámka: tento uživatel není definovaný v Active Directory v lokální doméně, předpokládám, že to není pro řešení tohoto problému nutné, existuje pouze " v  EAC " ( tedy pouze ve struktuře Exchange)

  Četl jsem, a ještě  nevyzkoušel, že věc lze řešit pomocí distribuční skupiny, ale nechce se mi věřit, že je pouze takové nepřímé řešení. Na jiná řešení jsem bohužel zatím nenatrefil.

  Děkuji za odpověď !


  úterý 23. června 2015 5:34

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ano, je zapotřebí mít dva různé účty a distribuční skupinu pro příjem, viz: http://blogs.technet.com/b/sbs/archive/2007/11/06/how-to-send-e-mails-with-exchange-using-a-different-from-address.aspx

  A jak jsi prosímtě dosáhnul toho, že máš uživatele definovaného jen v Exchange a nikoliv v AD, když Exchange je přímo závislý na AD?


  BB

  • Označen jako odpověď Jiri Huryta úterý 30. června 2015 6:15
  úterý 23. června 2015 7:28
 • Velmi děkuji za tvoji odpověď !

  Na nabízené řešení se odpoledne podívám.

  V tom případě mám další důležitý dotaz. :-)

  Dva různé účty? To znamená další licenci navíc, kvůli tomu, že mám dva různé maily pro jednoho a toho samého uživatele ?

  Dosáhl jsem toho snadno a myslím že velmi jednoduše.  A pravděpodobně jsem se špatně vyjádřil. V EAC lze založit - příjemci - poštovní schránky - nová poštovní schránka uživatele - nový uživatel ...

  Za nešťastnou terminologii se omlouvám, jsem začátečník, ovšem zapálený :-)

  Hury

  úterý 23. června 2015 10:23
 • Žádnou další licenci nepotřebuješ. Windows Server CAL i Exchange CAL (v modelu User) se počítají pro fyzické uživatele (= lidi), nikoliv pro uživatele vytvořené v AD. Tedy máš např. 10 fyzických uživatelů, pořídíš 10 user CAL a založíš například 20 účtů v AD a je to licenčně OK.

  BB

  úterý 23. června 2015 10:46
 • Opět ti děkuji za reakci !

  A opět doprovodná polemika :-), už to naprosto není obsahem mého primárního dotazu, takže pochopím případné restrikce. :-) Jen se to tak hezky rozvinulo. Pokud je potřeba založím jiné vlákno.

  Model1 Windows Server CAL potřebuji 10 kousků a Exchange CAL 5x . Prostě chci jen 5 lidí na Exchange. Ti ostatní jsou jen uživatelé bez služeb Exchange. Lze?

  Model2   Windows Server CAL potřebuji 5 kousků a Exchange CAL 10x . Lze? Pokud Ano, pak přece můžu založit poštovní schránku, resp. "uživatele" přímo v " Centrum pro správu Exchange" ?

  Pokud jedna varianta jde a druhá ne, nerozumím tomu :-)

  Nechci nijak chytračit, ať to dostane MS zaplaceno, s tím nemám problém, ale nemusím přece kupovat zbytečnosti. :-)

  hezký den,  Hury

  úterý 23. června 2015 13:14
 • Model 2 je trochu slozitejsi.

  V lic.ujednani Windows je jednoznacne napsano, ze kazdy, kdo pouziva nejaky SW na Windows serveru, potrebuje CAL. Exchange bezi na Windows = uzivatel Exchange NUTNE potrebuje i Windows CAL.

  Lic.model ve Windows muze byt PerUser, nebo PerDevice, voli se pri nakupu CAL licence. Zvolit si mohu podle toho, co se mi vic hodi. Firma ve smenem provozu o 10 PC, kde se strida X lidi na smenach si koupi 10 PerDevice licenci nezavisle na velikosti X. Firma s 10 fyz. lidmi, kde kazdy pozuiva NTB, PC, TLF apod si koupi 10 PerUser CAL, nezavisle na poctu pouzivanych zarizeni.

  Exchange naproti tomu pouziva striktne model PerUser.

  Takze model 2 z puvodni otazky lze ve firme s 5 PC, kde se 10 lidi strida o pocitac a kazdy ma svou schranku. A musim davat pozor pri nakupu Windows CAL :)

  Snad jsem to vysvetlil srozumitelne :)


  úterý 23. června 2015 14:47
 • Licence MS - To je opravdu veselé :-) to musí člověka bavit - myšleno mě.

  Myslím že je to od tebe napsáno srozumitelně. Pokusím se věc po několika kávách shrnout a ještě si to nechám odsouhlasit. Mám večer pomalejší tempo.

  Musím říct, že jsem nadšený z celého Technetu. Nečekal jsem tak rychlé a obětavé reakce. Už jsem si to tu oblíbil a podívám se jak se sám stát radílkem :-) a také trošku pomoci.  Osm tisíc bodů to v mém případě nebude :-)

  Hury

  úterý 23. června 2015 16:11