none
Vztah důvěryhodnosti RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, řeším problém s PC, který mi píše toto: Vztah důvěryhodnosti mezi prac. stanicí a primární doménou selhal. Dokážete mi paradit čím to je. Na jiném PC jde účet bez problémů přihlásit. Díky za reakci.
  pondělí 22. října 2012 14:10

Odpovědi

Všechny reakce

 • Na 99% to bude tim, ze heslo uctu stanice ulozene v AD nesedi s heslem, ktere je ulozeno primo na teto stanici. Nedoslo pred timto problemem k pouziti nastroje Obnoveni systemu? Protoze hesla uctu stanic se periodicky (tusim co 30 dni?) meni a pokud doslo ke zmene a nasledne byl pouzit bod obnovy starsi nez datum zmeny hesla, pak je na problem zadelano.

  Reseni je velmi jednoduche: odebrat stanici z domeny a opet ji tam pridat.

  P.S. Z jineho PC se uzivatel samozrejme prihlasit muze. Staci si poradne precist hlasku - pise se v ni, ze problem ma stanice nikoliv uzivatel.


  BB

  pondělí 22. října 2012 15:02
 • Toto take delaji (neodborne) klonovane sedmicky. Neni to tvuj pripad?

  MP  pondělí 22. října 2012 15:15
  Moderátor
 • Tenhle problém jsem měl u jedné série podivných počítačů, když se nainstaloval první, byl v pořádku, když druhý, odpojil prvního od domény. Bylo to kvůli tomu, že od výrobce byla vyplněna stejná MAC adresa u všech (dell to prý taky občas dělá ale ten k tomu dodává nějaký nástroj jak ji přenastavit) a při připojování do domény se vygeneroval vždy stejný UID. 

  Mám ozkoušeno řešení které tam popisují - přihlásit se pod lokálním administrátorem, odebrat ten problémový (ten narušený) z domény (restartovat), přidat ho do domény ručně (restartovat) a vytvoří si nový účet v AD. Štve mě, že když jsem to řešil já (v září minulý rok) tak nikde to moc popsané nebylo a musel jsem na to přijít sám :-)

  VJ


  středa 24. října 2012 9:18
 • Pozri si tento clanok http://www.cievo.sk/2012/02/21/reset-computer-accounts-in-active-directory-domain/


  ---------- Ondrej Zilinec - Cievo ----------

  středa 24. října 2012 11:22