none
Instalace přes GPO a následné aktualizace software RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  pro instalaci software na PC v síti jsme použili GPO. Instalace se v pořádku provedla. Dodavatel však průběžně zveřejňuje aktualizace aplikace - nové instalační msi balíčky a to buď jakou novou verzi (která odinstaluje původní verzi a nainstaluje novou) a nebo jako verzi hotfix(drobné opravy) - ten upravuje dané soubory v již nainstalováném msi balíčku, kde je zapotřebí.

  Můj dotaz zní: Je možné přes GPO na PC v síti průběžně instalovat i nové verze a hotfixy?

  Instalační msi balíčky mohu přes powershell automatizovaně stahovat z webu dodavatele a umistit je vždy do stejného adresáře (pod stejným nebo různým názvem).

  Moje specializace bohužel není na GPO a uvítám jakékoliv rady a tipy jak docílit toho, aby na PC v síti byla vždy aktuální verze softwaru, bez toho aniž by se musela ručně instalovat.

  Děkuji

  pondělí 13. února 2023 15:49

Všechny reakce

 • U pridane package se da (advanced - upgrades) nastavit, jaky existujici balicek upgraduje. Ale automaticky jsem to nikdy nedelal a asi to ani delat nebudu, je to docela riskantni

  MP

  úterý 14. února 2023 18:44
  Moderátor
 • Me se instalace MSI balicku pres GPO dost nelibi. Vypada to jak takovy "pokus" od MS, ktery se moc nepovedl. Ne vsechny instalace jsou MSI, neni rozumně řešena odinstace atp.

  Umis scriptem testovat existenci a verzi konkretniho SW? Pak si napis aktualizacni script. A ten potom muzes hrnout na stroje jako startup script v GPO.

  středa 15. února 2023 8:58
 • Zrovna instalace, odinstalace, upgrade i transformace funguje bez chyb. Mozna i proto, ze MSI musi z principu podporovat silent instalaci i odinstalaci. A spousta bezneho SW je k dispozici v MSI.

  Existenci a verzi SW otestujes napr. pomoci wmic product get, zde zjistis i unique id SW pro pripadnou odinstalaci pomoci msiexec ...

  MP

  středa 15. února 2023 18:49
  Moderátor
 • GPO instalace je fajn, pokud nepotřebuješ instalovaný SW aktualizovat nebo to alespoň nepotřebuješ moc často.

  Je-li cílem up-to-date SW, pak bude nutno si pořídit nějaký patchovací software.


  BB

  pondělí 20. února 2023 10:25
 • WSUS se da ohnout pro pachovani 3 stran, ale asi je to uz mrtvy kun :(

  MP

  pondělí 20. února 2023 13:33
  Moderátor