none
Plan pro malou/stredni firmu - integrace s on-premise AD RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj,

  v licencovani / planech se ztracim :(. Kde mam zacit hledat MS 365 plan pro mensi firmu (~desitky uctu), kde je pozadavkem "cloudovy" exchange, ale s propojenim do vlastni AD (asi password hash sync)?

  Dik za nakopnuti

  MP

  středa 5. ledna 2022 15:35
  Moderátor

Všechny reakce

 • Ahoj Mirku.

  Synchronizaci AD->AAD umí všechny plány, takže to není omezení. Chceš jen cloudový Exchange? Nebo nějaký balíček služeb (OneDrive for Business, Teams, ...)? Desktopové aplikace jsou požadovány?

  Asi bych šel cestou základních balíčků služeb, pokud firma vyloženě nechce extra šetřit a koupit opravdu jen Exchange Online. Takže bych vybíral z Microsoft 365 Business balíčků:

  • Microsoft 365 Business Basic - "cloudová kancelář" - balíček cloudových služeb, ale bez nějaké pokročilejší možnosti zabezpečení a správy a bez desktopových Office licencí
  • Microsoft 365 Business Standard - asi taková zlatá střední cesta - "cloudová kancelář" rozšířená o licence desktopové/mobilní Office aplikace
  • Microsoft 365 Business Premium - vše co Business Standard + pokročilé zabezpečení - politiky podmíněné přístupu, Defender for Endpoint s centrální správou (preview atm), Intune pro MDM/MAM, Defender pro Office 365, klasifikace a zabezpečení dat pomocí Microsoft Information Protection, ...
  středa 5. ledna 2022 17:16
 • Dik, Lukasi, to jsem presne potreboval vedet - myslel jsem, ze synchronizace je jen ve vyssich (Enterprise!) planech. Ty zakladni jakz takz znam. Prepokladam, ze PHS synchronizace je OK (je to pro kamarada / zakaznika v Rumunsku, konektivitu maji OK, ale asi bych preferoval outsourcing ovrovani do cloudu)

  MP

  středa 5. ledna 2022 20:19
  Moderátor
 • PHS je optimální. Pro malé firmy bych vůbec o ničem jiném ani neuvažoval. A i mnoho velkých zákazníků už jsem migroval z ADFS/PTA na PHS, protože pochopili, že ADFS pro ně nemá reálně žádné výhody, interní aplikace si postupně integrují s Azure AD (přes App Proxy) a ADFS je zbytečná starost navíc, protože to jsou T0 servery, které ale potřebuješ vystrčit do internetu a které musíš mít vysoce dostupné, protože je to kritická část infrastruktury a bez nich se nikdo nepřihlásí ani do cloudového OneDrive -> velké náklady na údržbu a provoz a management overhead. Takže rozhodně PHS, pokud nemáš extra dobré důvody volit cokoliv jiného.
  čtvrtek 6. ledna 2022 6:59
 • Přesně!
  úterý 1. března 2022 21:13
  Vlastník