none
windows update RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  na lokálních stanicích máme většinou win XP, server je w2008R2. Při aktualizaci přes web microsoft není možné získat přístup na web Windows Update. Zobrazí se mi stránka podpory http://support.microsoft.com/kb/2497281 ale všechny XP mají SP3. Jako administrátor se z dané stanice na web Windows update bez problémů dostanu, jako uživatel nikoliv. Kde je možné nastavit práva uživatelům aby mohli aktualizace stahovat i instalovat?

  Popřípadě, pokud je to rozumnější, jak se řeší přes GPO stahování aktualizací do serveru a následná distribuce ke stanicím s různými operačními systémy(XP, vista, w7 x86, w7 x64)?

  Díky za rady MK      

  středa 15. února 2012 9:46

Odpovědi

 • 1. WSUS vypada jako mohutny nastroj, ale mne usetril hodne prace. Pro kazdy operacni system jsem mel zvlastni nastaveni a v GPO byly tyto pocitace v ruznych OU.

  2. Pokud je stanic malo a na serveru nejsou prostredky pro WSUS, pak je resenim automaticka aktualizace na jednotlivych stanicich tak, ze stanice vzbudite v noci z BIOSu, provedete aktualizaci a zase stanice "ulozite ke spanku" (shutdown -s -f - t 0)

  1 ma proti 2 vyhodu v centralni sprave a monitoring. WSUS jsem pouzival se stejnymi principy automatizace, protoze jsem nechtel uzivatele rusit. Za nekolik let provozu jsem s WSUS nemel zadne vetsi problemy.

  M.

  středa 15. února 2012 11:40
  Moderátor

Všechny reakce