locked
Uživatelské účty - sdílení dokumentů RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím všechny,

  chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně uživatelských účtů ve Win7. Vlastním Win7 Home Premium a vše se týká jednoho domácího PC. Jde o to, že mám vytvořené dva administrátorské účty. Myslel jsem, že se tímto automaticky nastaví Dokumenty pro každého administrátora zvlášť, které budou však dostupné jen pro jednoho daného administrátora. Osatní data se samozřejmě sdílí. Dokumenty jsou vytvořeny, ale to zabezpečení nefunguje. Do dokumentů druhého administrátora se dá lehce dostat přes Users. Jak se nastaví zabezpečení složky dokumentů? Zkoušel jsem přes pravé tlačítko myši, vlastnosti a zabezpečení, ale stále nemohu dosáhnout  kýženého cíle. Mám dojem, že v XP se po nastavení uživatelských účtů automaticky zabezpečení dokumentů pro daného uživatele nastavilo samo.

  pondělí 24. května 2010 8:07

Odpovědi

 • Zkoušel jsem přes pravé tlačítko myši, vlastnosti a zabezpečení, ale stále nemohu dosáhnout  kýženého cíle. Mám dojem, že v XP se po nastavení uživatelských účtů automaticky zabezpečení dokumentů pro daného uživatele nastavilo samo.


  Ahoj,
  HOME verze je zamerne zjednodusena (koneckoncu za ty penize ... + je treba si uvedomit ze se jedna o nastupce Windows 9x/ME). Pokud je tvou prioritou ZABEZPECENI/SDILENI pak home neni nejlepsi volba.

  Slozky samozrejme zabezpecis pomoci NTFS prav ale jak sis jiz visml, v HOME verzi standardne zalozka Security ve vlastnostech souboru/adresaru neni a nikdy nebyla. Nastav tedy prava bud z prikazove radky (prikazem CACLS.EXE) nebo se prihlas v SAFE MODE (f8 pri startu), pri teto volbe je zalozka security pristupna

  MP

  pondělí 24. května 2010 8:15