none
Propojení dvou doménových řadičů na různých lokacích přes internet? Jak na to? RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, napadla mě nedávno jedna myšlenka, která mi teď šrotuje v hlavě a netuším jak se s ní poprat. Jedná se o to, že v jednom místě kde si provozuji (a následně i z 60% pobývám) WIN2K8R2 s rolemi AD, DHCP, FS, PS. A rád bych obdobný systém zprovoznil i na jinačím místě kde pobývám zbytek volného času. Do nedávna jsem zužitkovával VPN abych mohl přistupovat k souborům atp. Ale stávající rychlost internetu mi projevovala silné nedostatky na přenosu. Tak sem se rozhodl, že bych si zařídil ještě druhý server, jenž by měl taktéž na starosti obdobné role. A vše bych měl k dispozici ihned, bez nutnosti VPNkovat. Ale nevím si rady jak tuto možnost zřídit.

  Takže otázka zní. Jakou službu/technologii mám použít na propojení dvou řadičů? (googlil jsem a všude se doporučuje IPSec, hledal jsem i nějaky srozumitelný Step-by-Step, ale když už jsem našel byl dost chaotický)

  Je potřeba zavést u druhého serveru jiný subnet? Nebo stačí navázat na stejný?

  Já právě vůbec nevím, jestli jsem se dostatečně vyjádřil k mému problému, asi bude potřeba zavést i synchronizaci souborů, aby byli na obou serverech identické, nechci používat nic od výrobců třetích stran, rád bych měl vše nativní.

  Na notebooku mám mapované sdílené složky a obávám se, že pokud bych zařídil druhý doménový řadič, že bych musel nastavit i čistě pro tuto lokalitu jiné nastavení UNC (četl sem, že by tento problém měl řešit DFS) 

  Budu rád za jakoukoliv radu, či odkaz na smysluplný steb-by-step

  sobota 19. března 2011 21:01

Odpovědi