none
Podmínka rozevíracího pole RRS feed

 • Dotaz

 • Potřebuji na základě hodnoty rozevíracího pole formuláře umístěného v 1. řádku, 3.sloupci word tabulky, např. hodnota "Vyhovuje", vytvořit podmínku, která při jejím splnění vloží do vedlejšího (4.) sloupce tabulky hodnotu "1" a podbarví buňku např. "Žlutě"...

   

  Děkuji JK.

  úterý 27. ledna 2009 15:50

Odpovědi

 • Nejsem tedy Excelovský Guru, ale nenapadá mě jak z klasického rozevíracího seznamu (Data > Ověření dat > Seznam ) zjistit pořadí právě vybrané hodnoty. Lze ho ale zjistit z Ovládacího prvku Pole se seznamem , který je umístěn na kartě Vývojář (implicitně není zobrazena, zobrazení nastavíte v Tlačítko Microsoft Excel (kolečko vlevo nahoře) > Možnosti aplikace Excel > Oblíbené > Zobrazit na pásu kartu Vývojář ) , kterému nastavíte (pravé tlačítko Formát ovládacího prvku > Ovládací prvek ) Propojení s buňkou .

  Obarvení buňky vyřeší Podmíněné formátování – Excel 2007 > Domů > Styly > Podmíněné formátování > Zvýraznit pravidla buňek a zde si pohrát s nastavením (Je rovno > Formát buňek , dřív myslím pouze 3 pravidla na buňku nebo tak nějak, s Excelem moc nepracuji).

  Nápověda MSOffice Excel Podmíněné formátování a Přidání Pole se seznamem
  sobota 13. června 2009 22:47
  Vlastník