locked
alt + tab RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím, je možné změnit nastavení přepínání oken tak, aby tam nebyly náhledy celých oken ale jenom miniatury? Přikládám obrázek, pořízen v nějakém "ne Aero" rozhraní.
  http://img10.imgup.eu/shot.jpg
  čtvrtek 28. ledna 2010 17:34

Odpovědi

 • Přepněte si na Windows Basic téma, pak to bude takové, jaké chcete. Jinak standardními cestami dosti pravděpodobně ne.

  čtvrtek 28. ledna 2010 18:18

Všechny reakce

 • Přepněte si na Windows Basic téma, pak to bude takové, jaké chcete. Jinak standardními cestami dosti pravděpodobně ne.

  čtvrtek 28. ledna 2010 18:18
 • Dobrý den,
  standardními cestami opravdu nelze upravit chování ALT + TAB, jedná se o jednu z funkcí Aero > FLIP (náhledy oken s názvem okna [vypnot lze kupodivu Flip 3D - WIN + TAB]), jedinou možností je přepnout si vzhled na klasické Windows Basic téma (pouze ikony s názvem okna), pak to bude vypadat přesně jako u Vás na obrázku, ostatně jak zde již psal Jan Pilař, mimo aplikací třetích stran tedy nejede vlak.

  Ovšem já bych měl možná pro Vás trošku jinou klávesovou zkratku (je to sice delší, ale za to horší cestou) - ALT + ( ALT GR ) + TAB.
  Aneb ponechte si všechny vymoženosti Aero, stiskněte levý ALT a držte ho, stikněte pravý ALT (GR) a pusťte ho (stále držíte levý) a teď klávesa TAB a hle, staré dobré ALT + TAB z Windows XP (uznám, že to ovšem nevypadá, tak hezky jako non-Aero styl).

  Pokud byste chtěl vynechat mačkání druhého ALTu, pak stačí v registru (na vlastní riziko a po záloze) přidat v "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer" přidat "AltTabSettings" (DWORD) s hodnotou "1" (bez uvozovek - plus přestane fungovat aktivace oken myší).
  pátek 29. ledna 2010 19:39