locked
Synchronizace kontaktů WP10 Lumia640XL RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  rád bych se zeptal na problém se synchronizací kontaktů ve WP10. V případě staršího systému 8.1 po přihlášení do svého účtu proběhlo vše v naprostém pořádku a emaily i kontakty se automaticky stáhly. V případě WP10 (po upgradu z 8.1) můžu nastavovat co chci, ale k synchronizaci kontaktů nedochází. Musel jsem tedy kontakty ze svého MS účtu exportovat na účet Google, poté jsem v telefonu vytvořil Google účet a všechny kontakty se teprve bezproblémově stáhly!!! Přijde mi to neskutečně absurdní, že potřebuji vytvořit účet u konkurence, abych byl schopen své kontakty dostat do telefonu. Podobný problém má i kolega s Lumií 550. Proto bych se zeptal, v čem by mohl býti problém?

  Předem děkuji za odpověď.

  sobota 4. června 2016 9:57

Odpovědi

Všechny reakce

 • Bylo by fajn rici vic co s cim chcete synchronizovat a jakou mate infrastrukturu. Ja jsem mel ulozene kontakty na Onedrive a do mobilu jsem je dostal zcela bezbolestne.

  Jinak

  http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/getstarted-sync-contacts-mobile

  M.

  sobota 4. června 2016 15:28
  Moderátor
 • Dobrý den,

  děkuji Vám za Vaší reakci. Po zakoupení Lumie 640XL a přihlášení se na svůj MS účet proběhla dokonalá synchronizace, nejen všech programů, které jsem používal, ale i emailů a právě kontaktů. Jednalo se o systém WP8.1, před upgradem. Liboval jsem si, jaký je to úžasný skok oproti WP7. Po ugradu na WP10 již nastalo vystřízlivění. Programy vem čert, jediné, co se povedlo je synchronizace emalů. To po přihlášení na účet funguje dobře. Provedení synchronizace kontaktů, viz. Váš link, jsem provedl, přeci jen to není můj první telefon, ale k žádné synchronizaci nedošlo. Vyřešil jsem to až synchronizací s účtem Google, který jsem si na tento popud zřídil a fungovalo vše hned napoprvé a bez problémů. Možná nemám správný formát serveru: dub408-m.hotmail.com ? Jinak kolega, po zakoupení Lumie 550 stejný problém. Po přihlášení jen synchronizují emaly. Přítelkyně s L650 naprosto bez problémů, po přihlášení na účet jí hned vše funguje. Nastavení máme stejné.

  Děkuji  • Upravený BlackPitch neděle 5. června 2016 7:08
  neděle 5. června 2016 7:03
 • Udělal jsi po upgrade na Windows 10 hard reset (reset do továrních nastavení) bez obnovy dat ze zálohy? Pokud ne, tak to udělej, vyřeší se tím většinou hodně problémů.

  Jinak s nestažením kontaktů jsem se nesetkal a to mi rukama prošlo už hodně Lumií. Na své 950 XL bez problému, na předchozí 930 s upgrade na Windows 10 také bez problému, přítelkyně 925 s upgrade na Windows 10 také bez problému a stejně tak další 550, 650, 535 a dvě 735 u různých příbuzných naprosto bez problému.

  Ve svém účtu po přihlášení na web všechny kontakty vidíš?

  Moc ale také nerozumím tomu, proč jsi jeden dotaz položil na dvě MS fóra? Osobně bych to zde zamkl, protože není důvod to řešit na dvou fórech ten stejný dotaz, navíc sem na fórum pro IT profesionály mi to ani moc nesedí, protože tohle je spíš běžný uživatelský dotaz a uživatelský problém.

  neděle 5. června 2016 7:42
 • Dobrý den,

  děkuji Vám za Vaši reakci. Vzhledem k tomu, že telefon jinak funguje zcela bez problémů, synchronizace šlape všude a se vším, krom kontaktů z MS účtu, nevidím důvod HR.

  Na obě fóra jsem provedl dotaz proto, že netuším, jak to zde chodí a že jsou obě fóra natolik provázaná. Neměl jsem nikdy potřebu pokládat dotazy, neb jsem si vždy poradil sám, nejsem žádný začátečník. Za tuto nevědomost se tedy omlouvám.

  Každopádně jsem moc rád, že jsem se, dle Vás, dostal mezi odborníky se svým běžným uživatelským problémem. Jistě se tedy "problém" rychle vyřeší. Zatím jsem se však pouze dozvěděl, kolik lumií bylo bez problémů a provedení HR, což si myslím není informace k vyřešení.

  Pokud se přihlásím na svůj účet, tak kontakty samozřejmě vidím.

  Můj kolega si u Lumie 550 stěžoval na stejný problém, vše jede krom kontaktů, takže též hledal obezličky, jak je tam dostat. Tam je WP10 již z výroby, HR bych tam pokládal též za zbytečný.

  Jak jste ale uvedl, dostal jsem se mezi IT profesionály, takže určitě nějaká konkétnější rada "přijde".

  Děkuji Vám. 

  neděle 5. června 2016 18:53
 • Konkrétní radu jsi dostal - hardreset. Vyzkoušej a uvidíš. Jsem si téměř jistý, že to pomůže.

  neděle 5. června 2016 19:12
 • Vzhledem k tomu, že telefon jinak funguje zcela bez problémů, synchronizace šlape všude a se vším, krom kontaktů z MS účtu, nevidím důvod HR.

  Jak bez problemu :-O ???

  Vzdyt telefon v podtstate NEFUNGUJE (synchronizace MS uctu je jedna ze zakladnich funkcionalit)?!

  MP

  neděle 5. června 2016 19:17
  Moderátor
 • Dobrý den,

  děkuji za Vaši reakci. Pokusím se tedy HR časem udělat, snad to bude tedy řešením.

  Děkuji

  neděle 5. června 2016 21:21
 • Dobrý den,

  děkuji za Vaši reakci. Ano, bez problémů. Nebýt chybějících kontaktů a tím pádem hledání jiné cesty, tak by člověk ani nepoznal, že něco není v nepořádku.

  Děkuji.

  neděle 5. června 2016 21:23