none
Výběr elektronického podpisu RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  v zaměstnání používáme interní elektronický podpis(vygenerovaný interní certikační autoritou), někteří uživatelé navíc ještě použivají elektronický podpis, který jim vydala Česká Pošta. Problém však nastává v okamžiku, když má někdo interní podpis a následně se mu nainstaloval i elektronický podpis, který vydala Česká Pošta. V momentě, kdy chce tento uživatel podepsat e-mail tak se mu e-mail podepíše interním elektronickým podpisem. Zkoušel jsem i v nastavení vybrat podpis, který vydala Česká Pošta, ale stále se nastavení vrací na interní elektronický podpis. (možná tím, že daný certifikát byl nainstalovaný jako první...nevím?). Dokázal by mi někdo poradit, jak v outlooku nastavit, aby se vždy primárně vybral jen elektronický podpis vydaný Českou Poštou.

  Interní certifikát slouží jen na úrovni firmy, pro interní komunikaci. Certifikát od České Pošty pak pro komunikaci s veřejností.

  Jedná se o outlook 2013

  V obou certifkátech figuruje stejná e-mailová adresa uživatellů

  Děkuji


  • Upravený pavell86 čtvrtek 4. ledna 2018 17:25
  čtvrtek 4. ledna 2018 17:23

Všechny reakce

 • Chapu spravne, ze se nastavuje  certifikat v outlooku pro podpis = viz https://support.quovadisglobal.com/kb/a416/how-do-i-install-my-digital-certificate-into-outlook-2013-to-encrypt-email-or-digitally-sign-emails.aspx

  a toto nastaveni se nereflektuje, ci se vraci zpet?

  Rozhodne muzu mit v ulozisti X certifikatu a jeden konkretni zvolit  pro podpis, bezne delam.

  pátek 5. ledna 2018 10:25
 • Ano, rozumíte tomu správně. Nastavení se vrací zpět..ještě doplním že certifikát od České pošty je uložen na tokenu a interní podpis je uložen v PC.Nevím zda i to může mít nějaký vliv. Není možné nějak nastavit prioritu certifikátů nebo zakázat aby outlook načítal interní certifikát?
  pátek 5. ledna 2018 18:26
 • Aj vaj vaj. Z  vlastní zkusenosti: jednou smart card, vždy smart card. Je to stara <strike>chyba</strike> vlastnost MS Outlook. Muzete to nekto potvrdit / vyvrátit / okořenit vlastní zkusenosti prosim? Dik.MP
  neděle 7. ledna 2018 17:58
  Moderátor
 • Takže pokud bych dal oba certifikáty na smart card, tak by to problém vyřešilo?
  pondělí 8. ledna 2018 15:58
 • Za pokus to stoji.

  Ja mam smutnou zkušenost, ze jakmile jsem v Outlooku jedinkrat pouzil cert na smartcard, uz ji to chtelo porad.

  (your mileage may vary)

  MP

  pondělí 8. ledna 2018 19:22
  Moderátor
 • Ještě mě napadlo zda není možné interní certifikát nastavit tak, aby ho outllook nenačítal ?
  úterý 9. ledna 2018 6:23