none
Outlook s Exchange (musí být dostupný, jinak nefunguje SMTP) RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím všechny, prosím o informaci. Lze v Outlook 2013 nastavit, aby v případě nedostupnosti Exchange účtu nehlásilo při odesílání zprávy přes jinou doménu, že se nelze k serveru Exchange připojit? Mě nezajímá, že Exchange právě nefunguje, potřebuji odeslat email i bez jeho dostupnosti. Vím, že Exchange se propojí s Outlookem, ale určitě to musí nějak jít, teď jde o to jak :-)
  pondělí 13. října 2014 18:23

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ja som ta nepochopil :)

  ---------- Ondrej Zilinec - Cievo ----------

  pondělí 13. října 2014 21:10
 • Tak to zkusím jinak :-)

  Mám outlook 2013 a v něm mám nastaveny emaily např. mail@firma1.cz, mail@firma2.cz, mail@firma3.cz (všechny POP3/SMTP) a dále jeden email Exchange@firma4.cz a ten je nastaven jako Exchange účet. Jenže když je nedostupný email Exchange@firma4.cz, tak se stane to, že pokud chci přes smtp odeslat email z některého uvedeného mailu (např. mail@firma2.cz), outlook chvilku načítá a pak zahlásí, že je server momentálně nedostupný, email spadne do konceptů a zůstane tak otevřený. Jenže bych chtěl, aby se nebral ohled na email Exchange@firma4.cz než bude dostupný a jednoduše mi to mail odeslalo, jenže jak tak všude vidím, ten Exchange bude vždy primárním "účtem" (i když jako výchozí není nastaven), který se bude kontrolovat vždy při odesílání jakéhokoli mailu. Příchozí emaily všechny fungují.

  pondělí 13. října 2014 21:40
 • To nebude trivialni problem. Predevsim by bylo nutne osetrit vic hlasek

  http://support.microsoft.com/kb/294558/da

  Zrejme byste musel mit dva MX a mozna i dve cesty do internetu. Pri vypadku primarniho MX by majly zustaly na sekundarnim MX, odkud by se stahovaly. Neni to jen vec Outlooku. (V Outlooku by musely byt zrejme nakonfigurovane dalsi ucty.)

  M.

  úterý 14. října 2014 19:22
  Moderátor
 •  (V Outlooku by musely byt zrejme nakonfigurovane dalsi ucty.)
  Nestačilo by v Outlooku nastavit druhý profil? Zkopírovat současný (vhodně přejmenovat kopii) a vyhodit z ní připojení k Exchange. A podle okolností spouštět vždy odpovídající profil, bud s nebo bez Exch.
  středa 15. října 2014 5:53
 • No to je jedna z možností, ale tu nechci právě řešit. Proto jsem myslel, že existuje nějaká možnost jak jen Outlooku říct, ať si nevšímá Exchange účtu když je nedostupný a když z jakéhokoli emailového účtu v outlooku dám odeslat email přes jiné SMTP než Exchange, tak mi email odešle a nebude mi hlásit outlook, že nemůže email odeslat, protože je server (Exchange) nedostupný a nelze se k němu připojit.
  středa 15. října 2014 7:56
 • středa 15. října 2014 8:16
  Moderátor