none
Windows 10 Pro - poškození systému RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,
  mám dotaz, zda se dá u Windows 10 Pro v1803 poškodit systém tímto způsobem:

  a) - zatrhnutím háčku u odložení velké update o cca půl roku
  b) - nastavením ve službách u služby Windows update "ruční spuštění" místo automatické

  Byla jsem nařčena jako IT správce z nevratného poškození systému, protože jedné firmě se nepodařilo na tento PC nainstalovat správně nový .NET Framework 4.8 (KB4486153) a jejich upgradovaný program jede nekorektně.
  Do jejich zásahu všechny Win update se pravidelně stahovaly a aktualizovaly, systém samotný nevykazuje žádné problémy ani hlášení. Navíc daný framework instalovali bez vypnutí jejich programu, což spíše beru jako příčinu potíží.

  Dá se nějak vyjet-očekovat stav systému, kromě systeminfo, nebo systémové informace?

  Děkuji za odpověď.

  úterý 10. prosince 2019 11:05

Odpovědi

Všechny reakce

 • To je blbost.

  Pokud se skutečně odehrálo, to co popisuješ, pak to jsou kre...ni.


  BB

  úterý 10. prosince 2019 12:07
 • Tak at si dotycna firma spusti SFC a oscanuje/opravi system. Na nic se neprijde a budou muset hledat jinde.
  úterý 10. prosince 2019 21:17
 • Dobrý den,
  firma na nás požaduje úplnou reinstalaci systému na verzi 1909.
  Vzhledem k tomu, že se jedná o PC HP Prodesk400G3, původní verze není čistý Windows, ale upravený od HP, takže logicky jim čistá instalace pomůže k funkčnosti, ale zabije informace, že současný systém upgradovaný pouze z 1803 na 1809 je funkční.
  Veškerou jejich práci - i tu se zatím nepodařenou reinstalací jejich aplikace nám samozřejmě za nemalou částku účtují.

  Bez jakéhokoliv důkazu stále tvrdí, že systém je nevratně poškozen, že je nefunkční .NET framework 4.8 který padá na zabezpečení.
  Jakékoliv screeny toho, že aktualizace stále několikrát denně probíhaly a probíhají - jak z historie, nebo k vyhledání v logu systému pod windowsUpdate ignorují, dokonce tvrdí: stav služby Windows update byl: stav spuštění->zakázáno, že museli aktualizace pustit, protože byly zastavené úplně...

  středa 11. prosince 2019 10:17
 • a zkusit na danem PC repair .NET frameworku?

  https://devblogs.microsoft.com/dotnet/net-framework-repair-tool/, neboli stejny tool na https://support.microsoft.com/en-us/help/2698555/microsoft-net-framework-repair-tool-is-available

  nejaky lepsi popis chyby by nebyl?

  středa 11. prosince 2019 11:35
 • "nejaky lepsi popis chyby by nebyl?"

  No to je právě to, žádné screeny, důkaz, nic, jen že jsme "nevratně poškodili systém" veškerá komunikace je ta, že jsem zahlcena takovýmito slovy, bez jakéhokoli důkazu, že to tak bylo, i když mu screeny vyvracím úspěšné stálé aktualizace systému:

  "PC bylo mnou osobně několikrát vzdáleně restartováno poté, co jsem snažil ručním způsobem zapínat služby, které byly ručně zakázány. Poté se opět začaly na PC stahovat aktualizace. Tím, že byly předtím odstavené, začalo jejich stahování. Ovšem až poté, co byl napřed proveden pokus o instalaci .NET 4.8, která i přes to, že zahlásila úspěšnou instalaci, evidentně je v nedefinovaném stavu. Můžeme tedy instalaci .NET prohlásit za selhanou. Na stovkách jiných instalací s Windows 10, kde provádíme správu našich systému, nám přechod na .NET 4.8 nečinil vůbec žádné potíže, toto se stalo pouze u Vás. Podle toho, co nám hlásí naše aplikace NET 4.8 má problémy se zabezpečením (tím není myšlen firewall, ale vypadá to na nějakou interní politiku). S něčím takovým se na standardní instalaci nepotkáte."

  Není v tom textu vůbec nic, čeho by se dalo chytit, navíc si oni nepřejí, abychom na tomto PC vůbec cokoli instalovali, měnili a podobně. Důrazně žádají "pouze" úplnou reinstalaci systému, která jinak běžně funguje, aby následně mohli nainstalovat vše znova od začátku. PC není v doméně, vše si tam nacvakali sami, jen tam byly odloženy největší upgrade


  • Upravený Lenka J středa 11. prosince 2019 12:30
  středa 11. prosince 2019 12:28
 • blablabla...

  Tak jinak - .NET verification tool. https://blogs.msdn.microsoft.com/astebner/2008/10/13/net-framework-setup-verification-tool-users-guide/

  Na PC toasi pustit lze. Pokud to nenajde zadny problem  > dodejte konkretni dukaz nefunkcnosti systemu a .NET frameworku.

  Problem se zabezpecenim > dodejte prosim konkretni chybovou hlasku.

  A pozn: nehrali jste si se zakazem SSL1,2,3 a TLS 1.0? Pokud ano, co vsechno jste udelali?


  středa 11. prosince 2019 13:13