locked
Změna písmene jednotky RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím vespolek.

  Mám tento problém. Vypnu systém W 8.1. Normálním vypnutím. Když potom chci příští den windows zapnout, začne kolotoč. Cituju: 1.) Preparing Automatic repair  2.) Diagnosing your PC  3.) .....could´t repair...  Log - E:/Windows/System32/logsfiles/SRT/srttrail.txt (Proč "E"?!)

  Poté mně zbývá pouze oprava z bitový kopie. Ovšem po pár vypnutí se tahle chyba opakuje. Myslím si, že systém samovolně pozmění písmeno jednotky, a proto je start vyloučen.

  Co si o tom myslíte?

  Děkuju, Josef

  středa 30. dubna 2014 17:39

Odpovědi

Všechny reakce

 • Reseni by mohlo byt zde http://support.microsoft.com/kb/2823223

  M.

  • Označen jako odpověď Josef_kd sobota 3. května 2014 13:01
  středa 30. dubna 2014 18:13
 • Děkuju, pane Puchto. Zkusím zítra a dám vědět.

  středa 30. dubna 2014 20:22
 • Tak výsledek na půl. Postupoval jsem podle návodu. První problém nastal, když jsem zadával ren system a ren software. Povel ren system system.001 zadat šel, ovšem u zadávání sysftware.001 mi bylo oznámeno, že to nejde, protož je něco v pohybu. Ok, tak jsem tedy exitoval a po restartu jsem dal refresh. Systém se vrátil do původního stavu po instalaci, doinstalovaly se aplikace v metru a šlus. Tak jsem znovu obnovil systém z kopie, o které vím, že byla zcela bezchybná. Po další zkušenosti s vypnutím uvidím :)

  Zatím děkuju.

  čtvrtek 1. května 2014 16:56
 • Tak bohužel. Stáhla se záplata pro IE, po který jsem restartoval. A chyba je zpět. Ach jo... Možná ještě něco. Na počítači mám dva systémy, xp + 8.1. Možná, že to je důležitý, nevím.

  Taky jsem si všimnul, že zmíněná pomoc míří na win 8. Nevadí?

  Zatím díky.

  • Upravený Josef_kd čtvrtek 1. května 2014 20:12
  čtvrtek 1. května 2014 20:08
 • 1. Podivejte se do souboru, ktery je produktem snahy operacniho systemu o opravu. Z prikazove radky:

  e:

  cd \Windows\System32\LogFiles\Srt

  notepad.exe SrtTrail.txt

  Hledejte zde chybove kody - ty budeme resit. V protokolu udalosti by take neco mohlo byt.

  Pokud (1) nam neposkytne kyzene informace, zkusime nasledujici:

  2. Mate-li na pocitaci nejaky dalsi AV program dejte jej docasne pryc (pouzivejte removal tool). Defender vas zatim ochrani. Muzete se take podivat na procesy, ktere na zacatku startuji pomoci Autoruns.

  3. V safe mode otestujte pocitac sfc /scannow

  4. Neco mi tu nehraje. Bud ta "spolehliva" zaloha neco obsahuje, co nema, nebo se po aktualizaci natahne neco, co dela problemy. Doufam, ze pouzivate drivery, ktere dodava vyrobce HW a ne ty z aktualizaci. ( V tomhle nazoru se s nekterymi kolegy lisim, ale nakonec muzete postupne otestovat oboji. )

  5. Pokud neco nejde smazat nebo prejmenovat, tak to "drzi" nejaky proces. To je prilezitost pro Process Explorer (... ja vim, nic prijemneho to neni, ale jdete prece az na hmotu). Po sestreleni procesu (pokud hned nenaskoci) lze zpravidla provest operaci mazani ci prejmenovani. (U sluzby se zmeni startovani na jine nez automaticke - opet docasne.)

  6. W 8 a W8.1 jsou ze stejne familie a upgrade nektere problemy nemusi resit. KB jeste nemusi vedet o tom, ze choroba byla dedicna.

  7. Na pocitaci bezi vzdy jedna instance operacniho systemy, takze nepredpokladam, ze nostalgicky operacni system Windows XP by mohl neco provadet. Casem W XP neco provedou, az mu vlozite šem.

  M.PS: Pro uplnost uvadim odkaz na sysinternals (Autoruns, Process Explorer)

  http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb545021.aspx


  pátek 2. května 2014 13:41
 • Pane Puchto, děkuju za reakce. Přesvědčil jste mě, že nejlepší cesta bude přeci jen volba možnosti refresh pc a doinstalovat těch pár programů, které refresh neobnovil. Obávám se, že cesta, kterou bych musel absolvovat jinak, by byla dlouhá a výsledek nejistý. /Vzhledem k mým možnostem :)/

  Děkuju a hezký víkend, Josef

  sobota 3. května 2014 13:01