locked
Neúspěšné instalace aktualizací - nekompatibilita s bootmanagerem 3. strany

  Obecná diskuse

 • Ahoj,

  chci se podělit o (snad) užitečnou informaci.

   

  Neustále jsem se potýkal s neúspěšnými instalacemi některých aktualizací (download - instalace - restart - pokračování instalace - automatický restart - instalace neúspěšná).

   

  V mém případě byl na vině boot manager 3. strany. Obecně - Vista má problém s instalací některých aktualizací pokud "její" oddíl není aktivní.

   

  Jedná se např. o KB935509 - zde je chování celkem logické, jedná se o opravu bootloaderu.

  Dále nefunguje zálohování (Backup entire computer), neprošel VistaSp1 beta, podezření mám i na Language Packs.

   

  Tento týden zkusím finální SP1.

   

  MP

   

   

  pondělí 3. března 2008 10:38
  Moderátor

Všechny reakce

 • SP1 po nastavení oddílu na Active OK

   

  MP

  pondělí 3. března 2008 22:23
  Moderátor
 • Mám obdobný problém a přitom nepoužívám žádný bootmanažer 3. strany. Pro změnu mám ale instalaci Visty rozesetu na třech logických jednotkách. Systém běží na C: Program Files je na D: a uživatelské profily jsou na H:.

   

  Výsledek je asi takový:

  Čas od času obdržím aktualizaci, která nejde pomocí Win Update nainstalovat. Většinou se vrací s chybou 0x80070011, ale už jsem narazil i na jiný chybový kód. Tu pak musím vyhledat v katalogu, stáhnout její sammostatný instalátor a nainstalovat jí ručně.
  Je zajímavé, že tuti akci ruční instalace Win Update zaznamená a uvede, že katualizace byla úspěšná. Přitom však jí nemá ve svém přehledu nainstalovaných aktualizací a tak ještě musím tuto aktualůizaci označit, aby nepřekážela mezi nenainstalovanými a Win Update nekřičel, že jsou k dispozici nové aktualizace.
  Takto jsem instaloval již cca 10 aktualizací, vesměs týkající se zabezpečení Visty nebo IE7 označených jako kritické. Vždy jde o katualizace, které vyžadují restart, aby se při něm převedly ze stavu Pending. Bohužel, vždy to skončí jejím zpětným odebráním. Je zajímavé, že samostatný instalátor stažený z katalogu dané aktualizace to zvládne.

   

  Nemůže to mít obdobný základ?

   

  pondělí 31. března 2008 9:04
 • Asi pozde delat chytreho ale zrovna "Program files" apod. bych resil pres mount point / junction do c:\program files ...

   

  MP

  pondělí 31. března 2008 11:11
  Moderátor
 • To já hned po holé instalaci Visty zkopíroval do oddílu D: složku Program Files a do H: složku Users.
  Následoval zásah do registru a úprava hodnot klíčů pro Program Files:
  Systémový klíč: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion]
  Jméno hodnoty: CommonFilesDir, ProgramFilesDir
  změnou hodnoty na písmeno jednotky C,

  a pro Users:
  Systémový klíč: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList]
  Jméno hodnoty: ProfilesDirectory, Public, Default
  změnou hodnoty na na písmeno jednotky H. V některých klíčích je místo písmene jednotky s dvojtečkou zobrazen parametr %SystemDrive%, tak se jej přepsal konkrétní hodnotou.
  Pak jsem vytvořil nový administrátorský účet a restartoval PC.
  Po restartu jsem se přihlásil poprvé do nového účtu, zkontroloval, zda se vytvořil v novém umístění a odstranil ten původní, co se vytvořil při instalaci. Ale mělo by to být vše korektní. SW se pošllušně sám dere na disk D: a veškeré uživatelské soubory jsou na H: i se zachováním překladů názvů adresářů, kromě adresářů uživatelského nastavení SW, které zůstalo na C:.

   

  Od té doby Visty šlapou celkem spolehlivě, jen mám tenhle problém s některýma aktualizacema a docela se bojím, jak dopadne instalace SP1. Pokud se bude chovat jakko samostatné stažené instalátory jednotlivých aktualizací, tak to projde, pokud bude blbnout jako Win Update, tak ho nejspíš nenainstaluji.

   

  pondělí 31. března 2008 11:21
 • prinejhorsim zkus co jsem navrhoval, Vista snad s linky nebude mit problemy - koneckoncu Vista je pouziva zhusta (\Documents and Settings -> \Users ...);. Tedy pokud budes schopen vratit zpatky hodnoty kde byly pouzity promenne.

   

  MP

   

   

  pondělí 31. března 2008 12:55
  Moderátor
 • Radši počkám, jak dopadne instalace SP1. Pokud projde, nebudu se v tom už vrtat a ponechám stávající stav.

  Bůh ví, jak by to dopadlo s nainstalovanými programy, kdybych s tím teď zase nějak zahrkal. U nich to nemusí být jen otázka klíčů v registru, ale třeba i nějakých parametrů kdekoliv v souborech po discích.
  pondělí 31. března 2008 14:29
 • Tak SP1 je nainstalován zcela bez problémů (Vista Home Premium 32-bit). Rozhození instalace na 3 svazky mu vůbec nevadilo.

  Instalaci jsem spustil z vypáleného CD a před ním jsem jen přihodil tuhle aktualizaci:

  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=d22af4e2-1aaf-4672-8951-4b7920f982e9&DisplayLang=cs

  Dokonce i při zálohování se Vista korektně detekuje na třech svazcích a "vyžaduje" je vybrané k provedení zálohy. Primární oddíl nedovolí odznačit a odznačení jakéhokoliv z dalších dvou má za následek předčasné ukončení instalace s chybovou hláškou

   

  pondělí 21. dubna 2008 7:32