none
Microsoft Outlook 365 - chyba přesouvání mailů do složek RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, mám na vás dotaz.

  Měli jsme Office 2010 a na něm vše nastavené, přecházeli jsme na 365, tudíž jsem Office 2010 odinstaloval a nainstaloval nové Office 365.

  Po přeinstalaci, jsem musel nastavit mailový účet znova, ale složky "archív" se mi zachovali. 2 měsíce to fungovalo bez problémů.

  Teď se mi děje to, že když si chci nějaké maily přesunout do archívů (datového souboru) z nové účtu, tak mi Outlook napíše hlášku: "Operaci nelze provést, protože zpráva byla změněna."

  Zkoušel jsem a mám stále nastavené:
  - Odškrtnutí: Automaticky ukládat neodeslané položky po uplynutí tohoto počtu minut (V nastavení)
  - Odškrtnutí: Nepřesouvat původní zprávu, pokud je změněna odpovědí  a všeho co tam je "Nepřesouvat..." (V nastavení)
  - Smazat celý účet Outlook v ovládacích panel, vymazání cache atd.., znovu nastavení účtu + vrácení do datových souborů (archív) do Outlooku
  - Odebrání dolpňků Exchange a ESET v Outlook

  V prohlížení událostí mi to píše jen, že je špatná indexace, nic bohužel více. :(

  Antivir ESET, všechny windows update dodělané

  = Pokud outlook zavřu a otevřu, opět to jde. Chyba se stává třeba po půl hodině co je Outlook otevřený (po automatické synchronizaci mailů - které se v pořádku stáhnou z IMAP)

  Hledal jsem odpovědi, jak tady, tak i jinde na internetu a stále problém přetrvává.

  Prosím o pomoc.

  pondělí 3. června 2019 12:04

Všechny reakce

 • Ahoj.

  První problém je ESET. ESET = spoustu podivných problémů. Chceš-li se zbavit problémů, zbav se ESETu. To je vlastní zkušenost. Používej nejlépe přímo integrovaný Defender, který neotravuje, nezatěžuje systém a nezpůsobuje problémy.

  Ty máš Office 365 účet (=Exchange Online) připojený přes IMAP? Proč proboha? A proč vůbec řešíš nějakou offline archivaci, když máš v cloudu dostatek prostoru (u E3/E5 neomezený prostor)?

  Děje se to jen na jednom počítači nebo obecně vždy a všude? Na tom jednom počítači jen v jednom účtu nebo ve všech? Co čistá instalace, žádný ESET, jen čisté Windows a Office, chová se to stejně?

  pondělí 3. června 2019 16:12
 • Děkuji za odpověď.

  OK, ten ESET zkusím odstranit.

  A mám Office 365, ale v Outlooku potřebuji mít nastavený firemní mail (jen IMAP/POP3), Exchange nepoužíváme. Řešení Offline archivace chce pan majitel, chodí mu denně 100 mailů s projekty atd.. a chce si to zálohovat u sebe na uložišti (NASce).

  Děje se to jen na tom jednom počítači. Děje se to cca 3-4x za den v pracovní době po synchronizaci mailů. V 1 účtu, jiné tam nemáme nastavené a zatím jsem nezkoušel čistou instalaci Windows 10, napadlo mě to též, ale u toho klienta, kde se tato chyba vyskytuje je aktuálně velký problém přeinstalace, protože pracují na velkých projektech a musí mít furt PC v provozu, den prodleva by byl problém... Proto se ptám, pokud nemáte ještě jiný nápad, co vyzkoušet nebo jak to opravit.

  Děkuji ještě jednou.


  úterý 4. června 2019 8:22
 • ESET je enterprise verze, nebo nejaka krabicovka?

  Obecne free antiviry jsouu peklo, casto delaji to, pred cim maji chranit (zobrazuji reklamy;sbiraji udaje o cinnosti uzivatelu, posilaji je "domu" a pak prodavaji 3. stranam). Placene jsou na tom trochu lepe (aspon to neni vylozeny spyware/adware). A ty enterprise jsou nekdy tak dobre, ze s nimi funguji Windows, office, browsery … a z vykonu si neuriznou ani 90%.

  Zlaty Defender!

  MP

  úterý 4. června 2019 10:24
  Moderátor
 • Zkus si procist https://community.spiceworks.com/how_to/132555-fix-the-operation-cannot-be-performed-because-the-message-has-changed-in-outlook-2013

  Spousta lidi se shoduje, ze to mohou delat i Outlook addinya shoduji se na Adobe Send & Track Add-in

  úterý 4. června 2019 12:15
 • Castym ku..itkem je take Apple add-in pro synchronizaci s Apple sluzbami

  MP

  úterý 4. června 2019 13:02
  Moderátor
 • Ahoj, děkuji všem za reakce.

  ESET je: ESET Endpoint Antivirus + File Security (kupovaný)

  Takto teď vypadá Outlook Add-in, měl jsem vypnutý ten ESET, ale asi se znovu zapnul, mám ho zkusit ještě vypnout?

  Jak to teď vypadá:

  www.nahr  ejto.cz/pics/c9a7d303c57cd670319fb2e69d7b1983.png (vymažte si tu mezeru, nevím proč mi to nejde, píše to, že nemám ověřený profil, přitom jsem ho ověřoval, dnes se na to ještě taky podívám, ale to není ten důvod, proč tu píšu.)

  Vyzkouším to co je ještě v tom odkazu, co jste mi poslali.

  středa 5. června 2019 6:04
 • Naoprosta vetsina antiviru se jen tvari, ze jsou vypnute :(

  Realne otestovani, zda to dela antivir, je: ODINSTALOVAT jej a pokud mozno odstranit veskere zminky o tom, ze v system byl, nejakym "cisticem" od vyrobce antiviru. I tak se ale muze stat, ze te cista instalace nemine.

  MP

  středa 5. června 2019 8:14
  Moderátor
 • Dobrý den, tak že jsem naformátoval disk, nainstaloval officiálním DVD Windows 10 Pro, instalace Office 365, dodělání všech Windows Update (nejnovější build Win10 v1903), takže úplně čistý systém a Office.

  Nastavil jsem tam účet IMAP, namapoval jsem zpět ty archivy 2018,2019 a nainstaloval jsem i ESET Endpoint.

  Přesto se mi chyba opakuje.

  Tudíž jsou dvě možnosti, buď je poškozený .PST soubor toho archivu, zkusím ho opravit přes Office Repair PST nebo to může být tím ESETem. Ten jsem zase na zkoušku odinstaloval.

  Pokud mi to zítra udělá i po odinstalaci ESETem a opravou PST, tak už mě víc možností nenapadá.

  Ale fakt úplně čistý systém a stejně problém přetrvává... nerozumím.

  IMAP účet by snad za to nemohl ne? Děkuji

  neděle 7. července 2019 23:57
 • Udělej čistou instalaci OS + updates + Office a vyzkoušej. Bez ESETu.
  pondělí 8. července 2019 15:07
 • Dobrý den, zkusím odinstalovat ještě ESET uninstallerem a pak napíšu, bohužel tento problém je to u majitele firmy u kterého je každá minuta nefunkčnosti průšvih, tak že jsem ten PC musel v ten den přeinstalace rovnou nastavit, cca 6-7 hodin práce kvůli tomu všemu (kvůli přeinstalaci+záloha atd...) tak že další přeinstalace je nereálná. Bohužel v tom spěchu jsem tam nainstaloval omylem ESET (abychom měli zabezpečení)... - to byla chyba vím, ale spěchal jsem a pak když byl nainstalován, tak jsem si to uvědomil, že to mělo být bez ESETu (zkusím to bez něj, nemusel ESET snad tolik "zapráskat" systém nějakými kravinami)
  • Upravený Mára Loner úterý 9. července 2019 6:10 Doplnění
  úterý 9. července 2019 5:52
 • A pujcit si od sefa jeho PST soubory a na jinem PC si to nasimulovat? Tim se muze overit spousta moznosti.

  napriklad: na jednom uctu to funguje, na PST a uctu od sefa ne = asi problem v uctu, nebo PST.
  Nebo: Chodi vse, at dela, co delam = problem je v PC sefa.

  ATP.

  úterý 9. července 2019 7:44
 • Pri testovani je zaklad nedelat moc kroku najednou. Pak nevis, co z tech X kroku, ktere jsi udelal najednou, zpusobilo problem.

  A samozrejme testovat na testovacim stroji / virtualu a pod., takze sef muze pracovat na starem se starymi chybami a ty ho testovanim az tak moc neomezujes.

  MP

  úterý 9. července 2019 8:03
  Moderátor
 • Mockrát děkuji za pomoc, ten virtuál mě nenapadl a to je vlastně nejlepší způsob, jak to zkusit vyřešit. Zkusím.

  PST soubor bohužel poslat nemůžu kvůli GDPR a hlavně tam jsou některé maily, které fakt nikdo nesmí vědět, omlouvám se (projekty za miliony atd...).

  A ještě jedna drobnost, funguje to, jak jsem psal na začátku, outlook zapne, vše funguje, odejde na cca 20 minut, přijde, hýbne s myší a další nové maily se stáhnout. - tam začne ta chyba, nejdou jak nové, tak původní přesouvat, píše to tu chybu, ALE! když chvíli cca 2-5 minut třeba odepisuje atd.. a chce pak přesouvat maily, tak najednou to jde. - jako kdyby se ten mail nedostahoval úplně - ale v Outlooku píše, že je vše připraveno a že se nic víc nestahuje. Spíš teda po tomhle vidím, že se nestačí stáhnout celý mail nebo ho něco prohlíží, ale ESET již nemáme.

  Zkusím ještě na tom virtuálu, ale ještě jednou mockrát děkuji za rady!


  • Upravený Mára Loner pátek 12. července 2019 5:58 doplnění
  pátek 12. července 2019 5:58