none
Dotazy do TechNet Flash seriálu "Zpráva o licencních v mracích"

  Obecná diskuse

 • Do tohoto vlákna zadávejte své licenční dotazy týkající se cloud řešení. Dotazy budou následně hromadně zodpovězeny v rámci červencového vydaní TechNet Flash zpravodaje.
  Uzávěrka dotazů je 1.7.2011.

  sobota 7. května 2011 21:35
  Moderátor

Všechny reakce

 • Mám Virtuální privátní server s Windows Server 2008 R2 Standard/Datacenter (hostovaný u nějakého providera, který má tu licenci pronajatou pod SPLA..). Provozuji na něm webové aplikace apod. Musím pro něj kupovat nějaké licence pro externí přístup nebo to není nutné? Je v tom nějaký rozdíl oproti Windows Web Serveru 2008 (i R2) nebo jsou to pro tyto účely "nulové" náklady na licence.

  pondělí 9. května 2011 19:21
 • Také bych se chtěl zeptat na jednu věc. Když mám OEM licenci na počítači, z jakého důvodu ji nemohu přenést na počítač jiný. Vždy by se jednalo pouze o jednu instalaci. Například, jak už se mi stalo, mi odešla základní deska se zdrojem a licence mi tam potom nešla, prý jsem změnil počítač, nebo když bych si chtěl byměnit základní desku za lepší atd... Vím že přenosná je jen krabicová verze OS. Ale licence u OEM by také mohla být trošku benevolentnější. Když stejně nelze použít na více jak jednu instalaci. Za osvětlení dotazu děkuji.
  pátek 24. června 2011 13:17
 • 1. Zajimala by mne moznost alternativni platby za sluzby v cloudu. Platba kreditni kartou nemusi vzdy vyhovovat.

  2. Jakym zpusobem je osetrena dostupnost sluzby v cloudu a zda licence muze pokryt paralelni provoz v jine uzemni lokalite?

  3. Jakym zpusobem pokryva licence disaster recovery?

  4. Jakym zpusobem pokryva licence bezpecnost dat a nahradu skody za unikla data?

  pátek 24. června 2011 13:33
  Moderátor
 • Je možné nakoupit OEM licenci i bez nového počítače, za předpokladu, že si budu sám poskytovat podporu? Resp když jsem System Builder, tak si jednoduše koupím OEM licenci a tu si nainstaluji na ten určitý počítač, který si vyber.

  Jak je to s OEM štítky? Kdysi koloval jakýsi právní názor, že není možné vyžadovat nalepení na počítač (což chápu - vyměním skříň, co poté). Je tedy nutné takovýto štítek nějam lepit? Je to sice v EULE, ale je to vůbec nějak právně vymahatelné?

  pátek 24. června 2011 21:33