none
Zpřístupnění offline souborů

  Dotaz

 • Dobrý den.

  Lze zpřístupnit synchronizované soubory Windows 7 na síťovém úložišti se soubory offline ostatním počítačům v síti?
  Protože pod Windows XP byly na úložišti kopie souborů v počítači, které bylo možné normálně otevřít. Windows 7 vytváří na úložišti jen jakési soubory .tmp pojmenované hexadecimálním kódem, které samozřejmě pro jiné počítače nejsou čitelné (v původním počítači se zobrazují normálně - tzn. skutečný název i skutečná přípona) a informaci o nich si udržuje v nějaké knihovně.

  Děkuji za pomoc.

  Is possible to allow access of other computers to windows 7 synchronised files in LAN storage?
  If Windows XP created synchronised files, it was same files as files on PC disk. Windows 7 create some hexadecimal code named .tmp files, and this files are not accessible for other PC's (in origin PC looks normally, with real name and real extension) and informations about this files stored in some library.

  Thanks for help and excuse my english.

  čtvrtek 11. prosince 2014 11:59

Odpovědi

Všechny reakce

 • Mas tedy na serveru povoleno, ze jsou ty ktere slozky pristupne offline a na klientech povoleno pristup offline (CSC)?

  MP

  čtvrtek 11. prosince 2014 15:02
  Moderátor
 • Asi bych to měl upřesnit. Server je Windows SBS 2003 a tento jediný PC má Windows 7. Na ostatních PC jsou XP, a to je, myslím si, ten problém. Dokud byly XP na všech, šlo soubory otevírat bez problému. Postupně přecházíme na sedmičky, bohužel na to ale není dostatek času ani možností jednotlivé PC odstavovat a přeinstalovat. Rovněž máme připraven i nový server s Win SRV2012.
  pátek 12. prosince 2014 7:20
 • 1. Offline u W 7 pracuji trochu jinak

  http://blogs.technet.com/b/netro/archive/2010/04/09/how-the-synchronization-in-windows-7-offline-files-works.aspx

  2. Uzivatelske profily pro W XP a W 7 maji rozdilnou strukturu.

  3. W XP neni podporovany operacni system a je tedy riskantni jeho dalsi pouzivani. Doslo k tomu v dubnu 2014

  http://support2.microsoft.com/lifecycle/?ln=en-gb&c2=1173

  Stejne tak je problematicky SBS 2003, respektive jeho casti

  http://blogs.technet.com/b/sbs/archive/2013/09/25/information-about-sbs-2003-product-support-lifecycle.aspx

  4. Delat migraci uvedenym zpusobem neni vubec efektivni a nakonec ztratite mnohem vice casu.

  5. Udelejte si pilotni testy s WS 2012, rozhodnete se, zda budete pouzivat i nadale stary hardware (tomu je dobre se vyhnout...), vytvorte si vzorove instalace (image) pro stejne skupiny pocitacu, zazalohujte data a pokud mate dost prostoru tak i pocitace (abyste mel moznost navratu), premigrujte SBS operacni system na WS2012, nainstalujte stanice, pripojte je do domeny a doplnte funkce, o kterych ve vlaknu nebyla rec ( posta,...)

  M.

  středa 31. prosince 2014 8:17
  Moderátor
 • Mame koupený nový server s SBS 2012 a rovněž licence W7 pro všechny zbývající PC. Problém je ten, že není dostatek času na předělání celé sítě hned. Proto potřebuji vyřešit přístup k těmto souborům dočasně z W XP.

  Jde o to, že kolega pracuje na NTB s W7. Občas potřebuji některý jeho soubor otevřít když on není v kanceláři. Ze svého PC mám sice přístup do jeho složky na serveru, ale soubory uložené z W7 nejsou pro mě použitelné.

  Btw, pokud dojde z nějakého důvodu k reinstalaci jeho W 7, synchronizují se poté tyto soubory s jeho NTB? Chci říci, je systém schopen opětovně vytvořit knihovnu těchto souborů a dále s nimi normálně pracovat?

  pondělí 5. ledna 2015 7:37
 • Prosim tedy o nejake vysvetleni, co vlastne mate nastaveno. Protoze nerozumim vete: Jde o to, že kolega pracuje na NTB s W7. Občas potřebuji některý jeho soubor otevřít když on není v kanceláři. Ze svého PC mám sice přístup do jeho složky na serveru, ale soubory uložené z W7 nejsou pro mě použitelné.

  Ja tomu nejak nerozumim. Ja chapu offline slozky presne obracene. Tj mam sitovy disk a jeho offline obraz si nosim v NTB s sebou pryc. tj sitovy disk je vzdy citelny (obsahuje uzivatelske zdrojove soubory) a zpusob ulozeni offline obrazu v W7 mi je uplne "ukradeny", protoze pristoupim primo na sitovy share.

  úterý 6. ledna 2015 8:56