locked
Windows Vista upgrade na win 7 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den.
  koupil jsem si zhruba před rokem notebook s windows vista.Nelíbily se mi Visty tak jsem chtel downgradovat na win XP proffesional...což jsem ale potom zjistil že to nejde..ale v notebooku jsem už vistu nemel tak jsem tam dal jako záložní OS Linux ubuntu než nejak vyřeším zpátky visty nebo nejaky jiny operační system.Zakoupil jsem si Win 7 upgrade.vcera jsem ho nainstaloval v pohode bez problému,ale problém přisel az při registraci OS.Po zadání product keye mi to napsalo ze mam win 7 koupeny pro upgrade a ne instalaci a nepustilo mně to dál.Ted se prosím ptám co s tím teda mohu dělat.Proč by na DVD win 7 upgrade byla jinak polozka instalace win 7 kdyz by byla platna stejne jen na 30 dní kdyz by nesla zaregistrovat k vuli tomu ze to bylo nainstalováno a né upgradováno.A co s tím teď vlastně mohu dělat? když v mém notebooku už nemám visty takže nejspíš nepujde upgrade,ale po instalaci zase nemohu zaregistrovat OS.
  děkuji za odpovědi.
  pondělí 16. listopadu 2009 11:21

Odpovědi

 • Upgrade je zcela licenční záležitostí. Pomocí tohoto média samozřejmě můžete provést čistou instalaci (Custom | Vlastní) nebo přenést soubory a nastavení z předchozí instalace Windows (Upgrade).

  Během čisté instalace zvolíte Vlastní, zformátujete systémový oddíl, při provádění nastavení odškrtnete aktivovat systém online, následně při prvním spuštění provedete aktivaci ručně, zadáním správného klíče, pokud aktivace selže, proveďte aktivaci po telefonu.

  Důležité je mít na notebooku COA štítek s původním produktovým klíčem a doklad o koupi pro případné prokázání vlastnictví nároku na Upgrade verzi (mimo FPP), plus samozřejmě klíč z Windows 7.
  pondělí 16. listopadu 2009 12:25