none
migrace exchange do 365 RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím, jaký typ a postup migrace doporučujete při migraci z exchange 2013 kde AD doména s Exchange je jiná než cílová, ale adresy zůstavájí stejné? Popis: Exchange v doméně ve tvaru "LitWare" která je zmigrovaná kromě exchange do domény "ad.contonso.eu" a mailové adresy "user@contonoso.eu". Doména "ad.contonso.eu" je již propojená s Microsoft 365 a uživatelé využívají microsoft 365 business premium. Jde o 25 uživatelů, objem cca 200GB dat, ale je tam několik velkých a důležitých veřejných složek. Děkuji za podmětné rady.

  pondělí 9. listopadu 2020 9:29

Všechny reakce

 • Asi jsem se v tom popisu ztratil :)

  DNS Active directory je v podstate nepodstane. Klidne firma.local.
  Dulezite je domena emailova = tenant se zaregistrovanou domenou.

  Pak pripadaji v uvahu dva scenare - cutover, nebo hybrid rezim. Je to odvisle vetsinou od poctu uzivatelu/mailboxu a na dalsim zpusobu prace.

  Procti si - asi tvuj pripad. Kvuli 25 lidem delat hybrid asi zbytecne

  https://docs.microsoft.com/en-us/exchange/mailbox-migration/cutover-migration-to-office-365

  pondělí 9. listopadu 2020 11:22
 • zkusím to napsat srozumitelněji, protože mě MS dostal do pasti a čas již hoří

  Mám single name doménu "PEPA" ve které je exhange server s cca 20 uživateli + důležité veřejné složky.

  doménu "PEPA" uživatele a jejich pc, abychom neměli problémy jsme zmigrovali do nové domény (trusted) "ad.HONZA.eu" (exchange zůstal tam kde je)

  Potřebuji zmigrovat poštu do prostředí microsoft 365 exchange online s doménou honza.eu které je synchronizované  s ad.honza.eu

  Zdá se mi že jsem v pasti neb

  1. hybrid migrace nejde použít (doména pepa v internetu neexistuje tedy neudělám synchonizaci s TXT souborem)

  2. cutover migrace je zašedivělá (rada je vypnout synchronizaci) ale zde nikde nevidím možnost jak dostat data k tomu správnému založenému uživali

  shrnutí: netuším jak dostanu uživatele z domény  user\pepa s mailovou adresou user@honza.eu do Exchange online v doméně ad.honza.eu 

  Otázka jde to provést jinak než A) ručne skrze PST B) nainstaluji další exchange zmigruji vše do ad.hozna.eu  na to nemám hw prostředky


  pátek 27. listopadu 2020 19:40
 • Nejlepsi je, kdyz se lidi pusti do neceho po hlave, aniz si neco nastuduji/prectou.

  Cti https://docs.microsoft.com/en-us/exchange/mailbox-migration/cutover-migration-to-office-365

  Cutover migrace je zalozena na tom, ze SAMA zaklada uzivatele v 365 a prenasi data z lokalniho exchange. AZ POTOM se zapne synchronizace s AD. Viz clanek. Je to kompletni postup.

  A porad netusim jak mas v 365 nastaveno. TJ mas v 365 zaregistrovanou domenu honza.eu?

  Porad mi nedochazi, proc laborujes s jmenem lokalni AD domeny. ZNOVU: mail muze byt uzivatel@honza.eu, AD muze byt honza.local a PRESTO lze synchronizovat. DNS AD domeny je nezavisle na 365. DULEZITA je mailova domena.

  EDIT: pokud neco neumis, neni ostuda si zaplatit odbornika. Nebo skoleni. Resit to dopisnim postupem pres fora neni nejlepsi cesta, pokud "ti hori termin". 
  neděle 29. listopadu 2020 20:01
 • Děkuji, mám zasebou několik migrací exchange, tohle je první do o365. Pročetl jsem dost článků, ale z nich toto nepochopil. Proto jsem se pro jistotu ptal zde, tak známých bohužel nikdo z nich nemá s 365 prostředím zkušenost. V současném covidovém období je všechno naruby.

  uživatelé postupně začali přecházet od začátku roku na Office 365, nejdříve s účty v 365 později se rozhodlo že přejde celá fima. Zmigrovala se doména "pepa" do nové "ad.honza.eu", provedla synchronizace skrze Azure Ad Connect a uživatelé přešli z účtu ručně vytvořeného v 365 ve tvaru "user@honza.eu" na sychronizované účty "user@ad.honza.eu"

  v 365 máme zaregistrované všechny domény (firma je malá ale multinárodní 5 států)

  mail v 365 nejde změnit SMTP je ve tvaru "user@ad.honza.eu" a alias onmicrosoft.. mailová doména je jak vidím v 365 pevně svázaná s ad doménou.

  Je pravda že tam stále visí již nepoužívané lokální 365 účty "user@honza.eu" ale ten i když jsem změnil doménu na .cz tak přidat v 365 koncovku honza.eu nelze.

  Snažím se popsat prostředí aby bylo možné mě nasměrovat na správnou cestu, kudy se vydat. Co jsem našel jsou samá ideální prostředí. Proto zmiňuji co je nestandartní. Jde o ostrý provoz kdy je firma závislá na objednávkách jdoucích skrze email.  • Upravený mdvorak72 pondělí 30. listopadu 2020 10:49
  pondělí 30. listopadu 2020 8:42
 • Ne 365 neni svazane s AD domenou. Jen to mate blbe nasazene. A synchronizovane uty pak dostavaji onmicrosoft.com.

  Proste si do tenantu zaregistrujes mail domenu - viz navod Verify you own the domain. Mas?. Pak muzes mit v tenantu uzivatele jmeno@firma.cz
  Pak si upravis UPN v lokalni domene tak, aby UPN uzivatele byl email = uzivatel domena.local se synchronizuje jako uzivatel@firma.cz -  Ale totou zmenou se zmeni prihlasovaci udaje lidi v 365.

  To si prece jako hybridni Excahnge instalator musel delat. Ale nevim, jak se zachova cutover, kdy uz jste tam ty lidi nahrnuli Azure AD syncem.

  Je to tezke, kdyz se pri zasadnim kroku obracis na fora a kamarady a ne na nejakou firmu. Stacila by treba jen nekolika hodinova konzultace.

  Budeme tu tvym problemem travit jeste hodne pink-ponk iteraci.

  pondělí 30. listopadu 2020 12:03
 • Dobrý večer, souhlasím tady s kolegou.

  Bohužel změna dolní domény na "důvěryhodnou" mnoho nevyřešila. To jen pro ten lokální Exchange to udělal snazší, aby pro něj šel získat certifikát pro SSL a nemusel jste si hrát s Bindings a Virtual Web Dirs.

  Azure AD Connect synchronizuje uživatele. A synchronizuje je přesně tak, jak je dole najde. Pokud ta synchronizace není možná, tak je konvertuje právě na onmicrosoft.com

  Tedy:

  • Je potřeba mít onu doménu v Office 365 ověřenou.
  • Po ověření je dobré zamyslet se, jak vypadá tok pošty (kde budou MX). Musíte mít minimálně konektor mezi těmi Exchange a domény nastavené jako sdílené, pokud si to má věřit.
  • Zároveň u uživatelů v lokální AD musíte nastavit správné UPN na té doméně, kterou jste ověřili v Office 365.
  • Že nejde objekt nahoře v cloudu změnit už vyplývá z faktu, že jsou synchronizované, musíte je měnit v lokální AD.
  • Pokud jste nastavil správně Azure AD Connect, tak jste jistě zaškrtl nebo nezaškrtl Exchange Hybrid a podle toho to také očekává, že tam ten Hybrid buď postavíte, nebo nikoliv.

  V Office 365 můžete spustit průvodce migrací. A skoro to vypadá, že už jste s tím bohužel strávil více času, než s těmi PST, které přes to lze také importovat.

  pondělí 7. prosince 2020 18:54
  Vlastník
 • Chtěl jsem to udělat "hezky a dobře" a netušil kolik má 365 zjednodušení a omezení. Řekl bych že kdybych nechal samostatné 365 účty a do nich namigroval poštu ušetřil bych si moc práce a času.

  • v lokálním AD jsem nastavil výchozí SMTP a aliasy, nedovedu si představit jak to bude plnit majitel sám u každého nového účtu když byl zvyklý vytvářet podle úvážení klidně 10 - 15 aliasů .. v "ecp" 365 se přidávat nenechali u uživatelských účtů, naopak u public folder jdou (jasné, protože nejsou v lokální AD)
  • doména je ověřená a je výchozí, přesto stále zůstává onmicrosoft.com 
  • v AD Azure AD Connect zaškrtlý exchange není ( v lokální doméně žádný exchange není, je v jiné)

  Uživatele mám otestované, bez potíží se k 365 účtu připojí, jen to plnění skrze PST bude na dlouho.

  Záznamy mám v úmyslu přehodit na 365, starý exchange odstřihnout. Konektor nevyvářet akorát bych si tím zadělal na další problémy.

  Co prostě nechápu a nenašel jsem, jak mají vymyšlené a doporučený postup jak sloučit "cizí" exchange s 365, když účty jsou synchonizované mezi 365 a lokálním AD.

  pátek 18. prosince 2020 14:52
 • Porad si nekde nerozumime.

  Kdyz si firma rekne - "jdeme do klaudu", nelze to delat adhoc, ale ma nasledovat rozvaha, ktery migracni zpusob se zvoli.

  Pro male firmy s Exchange asi postup cutover = NEJDRIV se tam definovanym zpusobem vyrobi ucty a prenese posta. Az POTOM se zapne synchronizace. Viz URL vyse z 9.11.QuestionNemůžete hlasovat pro svůj vlastní příspěvek.https://docs.microsoft.com/en-us/exchange/mailbox-migration/cutover-migration-to-office-365

  Pro vetsi prostredi s Exchange se voli hybridni rezim.

  Pro firmy bez Exchange se uzivatele syncnou s AD a pak IMAP migraci nahrnou data ze stavajiciho postovniho systemu.

  Pokud sis zvolil vlastni cestu - nejdriv synchro uzivatelu a POTOM az resit Exchange, pak ses vydal neprobadanou koncinou a nemuzes cekat, ze te ji nekdo provede.

  ANO: u synchronizovanych uctu je ti ECP v 365 pro pridavani aliasu na nic. Vlastnosti uzivatele se synchronizuji - nelze resit na strane 365. Ale to je dano principem. Ne tim, ze si myslis, ze vis jak to funguje. Opet: nejdriv rozvaha, potom prechod do cloudu. Upravuj atribut proxyAddress uzivatele v AD.

  ad onmicrosoft.com uzivatele: a mas zmenene UPN v uzivatelu v AD? PRECTI si postup viz URL vyse - zaregistrovat domenu v 365 a POTOM nastavit uzivateli UPN v AD na format emailu. MAS? Ptal jsem se na to 30.11. Bez  tve odpovedi...

  Pink-ponk.... porad dokola :(  pátek 18. prosince 2020 15:14
 • takze polopaticky k tematu onmicrosoft.com:

  Jak vypadaji "zluta" pole u tvych uzivatelu v AD? jsou stejne jako u meho obrazku jina, nez EMAIL uzivatele?
  Je pole @AD.domena jine, nez je email uzivatele a tedy jine nez zaregistrovana domena v 365?

  Pokud ano, pak ma synchronizovany uzivatel v 365 domenu s onmicrosoft.com

  A znovu: je to dano principem synchronizace AD s 365


  pátek 18. prosince 2020 15:31
 • Děkuji všem za nápomocné rady. Po několika stavech "heuréka" kdy následoval další krok který končil chybou. Jsme se obrátili pro odbornou pomoc.

  Po konzultaci nám firma pomohla a provedla v zásadě stejné kroky. Jediná reálná cesta manuální byl přenos PST jak mailboxů tak veřejných složek. Bylo třeba pro jistotu, smazat účty v Azure a nechat je nasynchonizovat znovu (byl tam mix z reálného světa, nejdříve to začalo koupí licencí office 365, pokračovalo synchoronizací účtů a až následně přišlo rozhodnutí o přechodu na Exchange online). Hybridní migrace by byla příliš náročná (pracnost), migrace účtů imap troskotá zřejmě (neb chyba je obecná) na vlastním kořenovém certifikátu. excport PST, přenos (zde zase problémy s "mapováním" neb nestačí kopírovat "hash" ale musí se tam nahrazovat znaky za jiné) a následný pomalý import PST cca 150MB zabral téměř 2 dny. Ve výsledku to proběhlo poměrně dobře.

  Stále přetrvávají porodní problémy typu.. tento alias či primární SMTP adresu exchange zvenku natvrdo odmítá (5.0.0 smtp; 550 5.4.1 All recipient addresses rejected : Access denied. .... prod.protection.outlook.com) po tom co to vyřešíte přestane fungovat jiná adresa.

  pondělí 25. ledna 2021 9:39