none
Problém s win update RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím s dotazem,

  mám problém s posledníma aktualizacemi, se kterým si vůbec nevím rady. Když je nainstaluju, tak už normálně do systému nenajedu. Objeví se jenom černá obrazovka, po který se pohybuje myš. Do úsporného režimu ale Windows najedou bez problémů. V něm mně ale zbývá jen návrat do posledního bodu obnovy. Zkusím přiložit obrázek záplat, který se mně nabízejí. Netuším, co s tím. Jde o osmičky pro, 64 bit.

  Děkuju za reakci, Josef

  pátek 24. května 2013 19:06

Odpovědi

Všechny reakce

 • Zkus aspon zjistit ktera z aktualizaci to dela. OS instaloval kdo? Jake jsou v nem "nizkourovnove" aplikace 3. strn (antivir, autentikacni SW a pod)? Clean startup projde?

  MP

  pátek 24. května 2013 21:15
  Moderátor
 • 1. Instalaci muzete rozdelit na nekolik casti, zvlast zakladni Office a jeho casti (Visio), aktualizace W 8 pro procesory, ..., a jako posledni .NET.

  2. Soubor WindowsUpdate.log by mohl obsahovat napovedu, ze doslo k problemu. Po instalaci aktualizaci toriz probiha faze konfigurace a pokud neprobehne, bude zrejme problem s nekterou aktualizaci.

  3. Take bootovaci log by mohl napovedet, kde je problem.

  M.

  sobota 25. května 2013 9:40
  Moderátor
 • Díky, pánové.

  Zjistit, jaká z aktualizací dělá problém nějak nejsem schopnej. Log je nad moje síly. Zkusil jsem i instalování po jedný. Zaškrtnul jsem první, nainstaloval a problém. Vrátil jsem tedy systém a zkusil první z Windows. To samý. Napadlo mě, zkusit nainstalovat Windows čistě, do virtuálního prostředí a postahovat jen aktualizace. Udělal jsem to, nainstaloval jsem systém, office a avast. Poté, bez aktivace, jsem stáhnul všechny aktualizace a .... nic. V pořádku. Všechno jsem tedy smazal a můj závěr je takovej, že problém s novými aktualizacemi bude mít některej z cca 70 nainstalovaných programů. Tak nevím. Asi počkat, jestli si "to sedne"..

  Josef

  neděle 26. května 2013 23:30
 • 1. V logu vyberte radky, kde je slovo Fail a je uvedena chybova hlaska v hexa a "napastujte" je sem do textu odpovedi.

  2. Je treba si uvedomit, co jste instaloval od posledni uspesne aktualizace. Data instalace programu lze snadno zjistit.

  3. Take byste se mel podivat do protokolu udalosti, zda tam nepribyly nejake chyby a varovani.

  M.

  • Označen jako odpověď Josef_kd pátek 31. května 2013 11:21
  pondělí 27. května 2013 5:55
  Moderátor
 • Avast může být jeden z velkých podezřelých. Nevím, jak moc už stihli vývojáři na kompatibilitě zapracovat, ale Avast a Windows 8 bylo ještě nedávno nefunkční spojení.

  Pokud nemáte koupenou licenci, doporučil bych ochranu svěřit vestavěnému Defenderu, u kterého je jistota, že žádné problémy nezpůsobí.

  pondělí 27. května 2013 7:31
 • 1. Vyrobce ale tvrdi, ze je posledni verze kompatibilni s W 8 32 i 64 bit

  http://www.alwil.com/avast-premier.html

  2. AVAST je zakously hluboko a jeho zbytky odstrani "odstranovac" :

  http://www.avast.com/cs-cz/uninstall-utility

  3. Defender ve W 8 pracuje dobre, zatim jsem s nim problem nemel.

  http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/windows-defender#1TC=t1

  K


  • Upravený Kratusin pondělí 27. května 2013 8:52
  • Označen jako odpověď Josef_kd pátek 31. května 2013 11:21
  pondělí 27. května 2013 8:52
 • Tak konečně zas chvilka. Pánové, děkuju za reakce. Začnu od začátku.

  Pane Puchto, logem se pořádně proberu. Už první náhled otevřel nepřeberně řádků se slovem Fail. Hodně často se opakovala chyba 0x80070057, dále velice často chyba 0x80070032 nebo "RegisterClassFactory failed".. apod. Sednu si k tomu a proberu se tím. Je toho opravdu požehnaně. Mezi jiným jsem už opravil chybu, která popisovala chybu ve formátu jazyka. kde v desetinném oddělovači bylo Microsoftem doporučena tečka místo čárky. Každopádně tady se zapotím.

  Co se týká instalovaných programů po úspěšných aktualizacích, jde pouze o BSPlayer, Unlocker a Teamviewer.

  V protokolu událostí, záložce Systém se opakují dvě chyby - 1. "Vstupně-výstupní operace inicializovaná registrem se nezdařila. Registr nemohl vyprázdnit podregistr (soubor)" 

  2. "Nový server médií nebyl inicializován, protože u funkce CoCreateInstance(CLSID_UPnPRegistrar) došlo k chybě 0x80070422. Ověřte, zda je spuštěná služba UPnPHost a zda je správně nainstalovaná součást systému Windows UPnPHost."   Absolutně netuším, oč jde :)

  Dále jsem poslechl rady a odinstaloval Avast. Pracuje Windows Defender.     Zatím děkuju, Josef

  středa 29. května 2013 14:58
 • Mozna jsem mel rici, ze je dobre logy prochazet od posledniho zaznamu smerem nahoru ke starsim znamum. Vypada to nelogicky, ale je zde vse, co se projevi pri poslednim pokusu o aktualizaci.

  U nainstalovanych programu je dobre si overit na forech, zda se nevyskytly podobne problemy. Pokud je forum anglicke, pouzijte prekladac (treba od Googlu).

  Podivejte se na seznam sluzeb a zde na stav sluzby Windows UPnPHost. To je sluzba, ktera detekuje automaticky pripojene zarizeni.

  Zda se, ze tech problemu bude vice. Mozna jste delsi dobu neaktualizoval a ted je trochu obtiznejsi zjistit, kde doslo k problemu.

  M.

  pátek 31. května 2013 7:03
  Moderátor
 • Díky, pane Puchto. Rozumím Vám, moje cesta se bude ubírat mezi logem (od konce, díky :), googlem a střívky systému. Samozřejmě do rámce mých možností. Mimo jiné, službu upnphost (hostitel zařízení UPnP) jsem měl vypnutou :)

  Děkuju a přeju všem hezkej den, J.


  • Upravený Josef_kd pátek 31. května 2013 11:23
  pátek 31. května 2013 11:20
 • Ještě maličkost ke službě Hostitel zařízení UPnP, kterou jsem měl vypnutou. Na internetu byla tato rada, kterou jsem učinil. Dál uvidím.

  Postup 1:
  1.Start, do okna Spustit - services.msc
  2.Zde najít Hostitel zařízení UPnP, kliknout na něj pravým tlačítkem myši a pokud je zastavený, tak dát spustit.
  3.Hotovo.

  Pokud tohle nepomůže, potom postup 2.
  Postup 2:
  1.Start, do okna Spustit - services.msc
  2.Zde najít Hostitel zařízení UPnP, kliknout na něj pravým tlačítkem myši, zde do položky Přihlášení.
  3.Tam kde je Tento účet NT AUTHORITY\LocalService musí být obě pole pro hesla prázdná, dále OK a restart PC.
  4.Po restartu postupovat podle bodu 1 a 2, ale místo Přihlášení v bodu 2 zůstat v okně Obecné a zde nastavit službu na Automaticky, nebo Ručně.
  5.Hotovo.

  pátek 31. května 2013 11:41