none
Zobrzení v síti RRS feed

 • Dotaz

 • Práci zdar, vyskytl se nám tu takový nešvar :-) V síti WORKGROUP jsou propojena 4 pc. Navzájem si sdílejí 3 tiskárny. Na jednu můžou 3 na druhou 2 a ja jednu jen 1 pc. PC si navzájem sdílejí pár složek a program na evidenci. V posledním půl roce se párkrát stalo, že některé z pc nemohlo do sítě (většinou ponějaké systémové aktualizaci). Tento problém se vždy projevoval tím, že po rozkliknutí sítě se zobrazila připojená pc, ale systém vyžadoval přihlášení. To vždy opravilo "Pokročilé nastavení sdílení" a povolení "sdílení souborů a tiskáren" na volbu zapnuto. Aktualizace vždy přepla na defaultní vypnuto.

  Po poslední aktualizaci se však vyskytl problém se kterým si neví rady ani samozvaný ajťák :-) Jedno z PC přestalo vidět síť. V síti však připojeno je, protože ostatní PC ho normálně vidí, připojí se k jeho souborům i jeho tiskárně. Ale toto PC nevidí v síti prostě nic. Průzkumík ukazuje síť jako prázdnou složku. Dříve nastavené (doposud funkční cesty) po rozkliknutí hlásí "Obnovení síťových připojení - Došlo k chybě při pokusu o opětovné připojení - Síť chybí nebo není spuštěna". Když se pokusím postupovat jako dříve a aktivovat v "Pokročilé nastavení sdílení" a povolení "sdílení souborů a tiskáren" na volbu zapnuto, po stisknutí volby "uložit" a novém nahlédnutí je opět sdílení vypnuto. A takto stále dokola. Zkusil jsem nejrůznější návody dostupné na internetu, ale žádný z nich problém nevyřešil.

  Předem děkuji za jakoukoliv případnou radu či pomoc.
  úterý 17. července 2018 17:07

Všechny reakce

 • Možná by to mohlo souviset s kontroverzní kumulativní záplatou KB4338818, která podle diskuze v různých fórech na některých počítačích působí problémy se síťovými adaptéry.

  Zkusil bych záplatu na dotčeném počítači odinstalovat, co to udělá.

  V.Obrdlík


  Pardon, ten KB je k Win7/W2k8, pokud máte na stanicích Win10, asi je moje rada k ničemu :-)
  středa 18. července 2018 6:01
 • Dobrý den pane Voborníku, skutečně to vypadá, že tato záplata se netýká W10, takže byť způsobuje dle všeho velmi podobné problémy, tak v tomto případě daný problém neřeší. Ale to nevadí. Děkuji moc za snahu pomoci!!!
  středa 18. července 2018 10:04
 • Nemas nainstalovany nejaky problematicky antivir?

  MP

  středa 18. července 2018 10:36
  Moderátor
 • MP: Původně byl instalován AVG, odinstaloval jsem právě kvůli možnosti kolize. Stejně tak problém přetrvává ať je kompletně vypnutý, nebo jakkoliv zapnutý windows defender integrovaný do W10.
  středa 18. července 2018 11:27
 • Kdosi mi v nedavne dobe reportoval, ze se mu pres WU nacpaly nejake "nove a lepsi" ovladace k sitove karte a nasledne sitove spojeni vykazovalo podivne problemy.

  Zkuste se zamerit i timto smerem = stahnete si od vyrobce karty nejnovejsi.

  středa 18. července 2018 12:17
 • Miroslave tímto směrem jsem se zkoušel ubrat hned na začátku. Zkoušel jsem odinstalovat síťovku a nechat ji nainstalovat automaticky. Zkusil jsem nejnovější ovladač ze stránek HP pro danou lan, zkusil jsem i ovladač z loňska. Dokonce jsem klesl tak hluboko že jsem nainstaloval i driver booster aby zkusil štěstí :-) Ale nic z toho nepomohlo :-( Všechna ostatní PC se na něj dostanou, ale ono nevidí v síti nic. Člověk to nechce přenstalovávat jak lama, ale už bych to rozkopal :-) Díky za tip!
  středa 18. července 2018 19:26