none
Připínání zástupců na hlavním panelu Win 10 RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj,

  ve Win 7 a 8 jsem byl poměrně zvyklý připínat zástupce pod ikonu aplikace dole na liště. Ne ani tak Word nebo excel, ale hlavně RDP, kde si potřebuji připnout všechny servery. A těch ne nyní cca 15. Celkově mi tam nejde připnout víc než asi 10 - 12 záznamů + ve Win 10 už dokonce nejde ani drag and drop přetahovat jejich pořadí. Na čem to závisí? Lze ovlivnit (třeba editací registru) ?

  Díky

  úterý 15. prosince 2015 10:35

Odpovědi

Všechny reakce

 • Dobrý den.

  Možná byste mohl pro RDP zkusit docela povedený kousek od MS - Remote Desktop Connection Manager místo připínání hromady RDP připojení někam...

  úterý 15. prosince 2015 11:26
 • Hele to je výborná utilita, díky moc, ohledně způsobu připojování RDP mi to změnilo život, nicméně přímou odpověď na moji otázku jsem nedostal :-(

  Lze nějak ovlivnit počet připnutých dokumentů / odkazů a jejich pořadí ?

  Ď.

  úterý 15. prosince 2015 13:16
 • Ovlivnit počet zástupců asi nepůjde, nebo alespoň já o tom nevím. Nicméně přesouvat zástupce lze stejně jako v předchozích verzích systému - drag&drop.
  úterý 15. prosince 2015 18:40
 • Ja jsem dosel k zaveru, ze Vojtechovo reseni je i reseni pro vas a velikost ikon nemusite resit. Proto jsem navrhl jeho reakci na odpoved.

  POkud mate problem s organizaci na liste, presvedcete se, ze nemate listu uzamcenou.

  Zajimave je, ze jsem zaznamenal vic pozadavku na zvetseni icon nez na jejich zmenseni. Reseni tohoto pozadavku take neni bez chyby. Pro ty, kteri o necem takovem uvazuji prikladam odkaz

  http://www.laptopmag.com/articles/change-icon-size-windows-10

  M.

  středa 16. prosince 2015 5:44
  Moderátor
 • O velikost ikon vlastně vůbec nešlo a rozhodně ne o ikony na ploše, ty si většinou doladím jen CTRL+kolečko myši, ale toleruji názvy pouze max na dva zobrazené řádky.

  Šlo mi o počet připnutých ikon v kontextovém menu, které se zobrazí, když dole na liště kliknu na program pravým tlačítkem. Přidal bych sem obrázek, ale nevím jak :-)

  Zajímavé je, že i přes stejný OS se to kolegům zobrazuje různě. Někomu se tam vejde 10 zástupců, někomu 11 a někomu 12. Možná záleží i na programu. Přesouvat pořadí mi rozhodně nejde a to ani když odemknu panel. Nezáleží na tom, zda je PC v doméně či ne ?

  Díky

  středa 16. prosince 2015 7:37
 • Dobrý den.

  Střílím od boku, ale nemůže počet řádků v kontextovém menu záviset na: rozlišení obrazovky, velikosti systémového písma a případném zvětšení písma ve vlastnostech zobrazení?

  středa 16. prosince 2015 8:25
 • To je fotka mého dítěte, narodil se s určitou vadou a hned po narození mu sebrali žlučník v Motole a je podezření, že je onkologicky aktivní, ale dík za optání.

  Téma je možné ukončit, nevěděl jsem že vadí řešit okrajové záležitosti. Kdyby to nebylo okrajové, tak sem ani nelezu a najdu si to na netu. Díky

  PS: ta lišta s tlačítky se mi z nějakého důvodu nezobrazuje

  středa 16. prosince 2015 13:38
 • Mozna jste zvolil opacny postup. Je dobre se podivat na net a kdyz nenajdete problem tam, davate dotaz do fora.

  Lista s tlacitky se mi zobrazuje vzdy, kdyz pisi odpoved. Mozna neco nemate dobre v nastaveni weboveho prohlizece. Ja pouzivam Internet Explorer 11.

  I se zobrazenim ikon bude mit pravdepodobne Vojtech pravdu. Vyzkousejte jeho radu a poreferujte, jak jste dopadl.

  Nekdy je opravdu lepsi zvolit elegantni reseni, nez trvat na puvodni predstave.

  Oznacuji odpoved.

  M.


  středa 16. prosince 2015 14:02
  Moderátor