locked
Sdílené kalendáře uživatelů RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  mám dotaz zda lze sdílet a automatizovat kalendáře uživatelů.

  Založím nového uživatele, kterého přidám do skupiny "A" (asi security, nebo secu s emailem apod) a automaticky si budou jeho kalendář editovat ostatní členové skupiny "A" nebo jiné skupiny. Případně nějaký tip na powershell sdílení kalendářů členů skupiny, kterou bych pak mohl aplikovat v rámci nějakého flow, kde by se tento příkaz třeba co hodinu spouštěl. Vím že spravovat oprávnění je trochu oříšek, zatím jsem to spravovat v rámci shellu oprávnění uživatel vs uživatel, ale pokud bych to chtěl nějak hromadně automatizovat:?

  Předem diky moc za pomoc :))

  pátek 3. března 2023 16:06

Všechny reakce

 • Dobrý den, nepostačilo by Vám nastavení výchozího sdílení pro organizaci, ze které je daný uživatel zakládán? Viz Allow Exchange Online Users to View Calendar Information (office365itpros.com)?

  Jinak princip na případný PowerShell je dost stejný jako u 1:1 sdílení. Jen musíte na začátku získat členy dané skupiny a pro ně příkaz spustit. A pak už jen rutinu spouštět opakovaně.

  pondělí 6. března 2023 10:29
  Vlastník
 • Děkuji moc za reakci, taky jsem, v krajním případě, přemýšlel povolení pro celou organizaci jako výchozí nastavení.

  Požadavek ovšem je, že otevřenost/editovatelnost kalendářů bude jen pro uživatele v určité skupině. Tj. taková klasika, vedení chce vidět směrem dolů a nechtějí aby to bylo naopak :)

  Vlastně případ který chci aplikovat je: bude nový uživatel - na základě pracovní činnosti/oddělení ho dynamická skupina přiřadí do určité security skupiny - pokud bude členem této security skupiny, bude navzájem vidět a editovat kalendáře všem uživatelům téže skupiny, případně do kalendářů uživatelů této skupiny bude vidět jiná skupina.

  Nastavení kalendářů v Admin centru je dost omezené/žádné, skrze powershell oprávnění nastavuji ručně, vždy pro každého uživatele zvlášť.

  Přemýšlel jsem, že by byl nějaký tok např v power automate, typu IF new user in security group, DO něco .... ale nevím jestli to není slepá ulička, v rámci power automate a automatizaci pomocí scriptů, se nepovažuji za odborníka. 

  pondělí 6. března 2023 14:01
 • Asi mate s Kazzanem kazdy jine mysleni.

  Kazzan se snazil nasmerovat na mechanismus, ktery nastavi konkretnimu uctu konkretni kalendar. Abych byl doslovny a polopaticky - napr zde konkretni kalendar a konkretni uzivatel: https://thomasmitchell.net/managing-calendar-permissions-in-o365-with-powershell

  Takze budu periodicky nacitat powershellem cleny nejake konkretni skupiny a vyse uvedenym mechanismem budu pro cleny nastavovat opravneni v nejakem kalendari.

  Pokud mam AD a je synchronizovane s AzureAD, neni problem, aby takovy scrupt bezel kdekoliv v AD - cleny si nazte, UPN uzivatelu taky...

  IMHO nic zasadniho na praci - standardni cyklus a rekurze.

  Pokud je neco jinak, pak musis dodat vice informaci.

  pondělí 6. března 2023 14:33