locked
adaptér Bluetooth-MICRO (USB) RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím, k čerstvě zakoupenému notebooku s OS WinXP Prof. CZ SP3 jsem dokoupil bluetooth adaptér (4World MICRO Adaptér Bluetooth VISTA, Class 2, EDR 2.1 ) pro připojení mobilu a myši. Instalace proběhla v pořádku bez chybové hlášky, mobil spárován, stejně tak bluetooth myš (Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000), další práce bez komplikací, avšak.....jakmile zavřu notebook, který se přepne do režimu spánku (stand by), tak dojde k "odpojení" bluetooth adaptéru, jinými slovy, po otevření notebooku a reaktivaci ze stand by režimu již nedojde k obnovení bluetooth spojení se spárovanými zařízeními (mobil Nokia 6300 a myš Microsoft). Po úplném vypnutí a opětovném zapnutí se spojení znovu naváže. Prosím, poraďte, jak je možné přimět notebook či přímo adaptér, aby se ze spánkového režimu opět spároval s bluetooth zařízeními. Není to tragédie, ale je to nepříjemné, když nemůžu noťas jen zaklapnout :-)

  díky moc
  úterý 16. února 2010 15:53

Odpovědi

 • on už tam má XPčka:)

  no tak si tam dej sedmičky, jsou super...

  Přeinstalace je otázkou 30minut..

  rozhodování jestli XPčka nebo sedmičky je dost individuální...záleží, jestli potřebuješ třeba nějaký starší programy nebo tak..

  ale rozhodně bych ti doporučoval zkusit ty 7čky, myslím že problém by se tím vyřešil:) asi by ti to zabralo méně času než tohle řešení problémů..
  pondělí 22. února 2010 10:01

Všechny reakce

 • Ovladac (a BT Stack) je tedy Microsoft nebo nejaky jiny (Widcom, Bluesoleil a pod)?

  MP
  úterý 16. února 2010 16:56
  Moderátor
 • výrobcem BT-adaptéru je firma 4WORLD

  čtvrtek 18. února 2010 8:37
 • Ahoj,
  to neni tak dulezite.

  Zkus popsat jakym zpusobem jsi adapter instaloval. Obecne: Windows XP od tusim service pack 2 obsahuji podporu Bluetooth a jedine co je k instalaci potreba je "ovladac" - soubor .inf veliky nekoli kB

  Je ale mozne instalovat kompletni podporu BT (cesky se tomu rika bluetooth stack :) od jine firmy. Pak se vetsinou instaluje pres nejaky vetsi balik - klidne desitky MB

  Overit se da i ve spravci zarizeni - co tam presne vidis?
  |
  +-Bluetooth Radios
  |  +-Adapter XYZ
  |  +-Microsoft Bluetooth Enumerator?
  |
  


  MP
  čtvrtek 18. února 2010 8:41
  Moderátor
 • Ahoj,
  dostal jsem se k tomu až nyní.

  Jestli si dobře vybavuju, šlo o klasickou instalaci přes Windows ovladač a ve správci zařízení vidím:

  Radiostanice bluetooth
     - Generic Bluetooth Radio
     - Microsoft Bluetooth Enumerator

  V Manager SW (tedy po dvojkliku na ikonu bluetooth na Panelu) bohužel žádné nastavení není možné.  Myslíš, že pomůže ten BT Stack? Pod čím ho mám na internetu hledat?

  díky moc

  PS: mám sice zaškrnuto, aby mi chodilo oznámení při odpovědi, ale nic mi nechodí, nevíš, čím to?
  pátek 19. února 2010 12:18
 • Jaký nastavení oznámení myslíš? Na e-mail ohledně toho, jestli někdo odpověděl na TN fóru?

  koukni sem..:
  http://alerts.live.com/Alerts/Default.aspx

  záložka your alerts...

  co je to za notebook, že nemá bluetooth..:D to nemůže být čerstvě zakoupený...

  zkus změnit USB port, jestli to něco neudělá..

  zkus stáhnout nějaký ty ovladače jak radil MP (třeba BlueSoleil www.bluesoleil.com)
  pátek 19. února 2010 14:56
 • Přesně to ounámění...na odkazu je to zaškrtnutý a až teprve k tvé odpovědi přišlo oznámení...no to je fuk, to není podstatný :-)

  no kdyby člověk měl prachy, koupím si vybavený....je to eMachines 725....a docela šlape :-))

  ty ovladače vyzkouším

  díkes oběma :-)
  pátek 19. února 2010 15:12
 • tak to sry, já myslel, že se snad už ntb bez wifi+bluetooth nedělaj..:)

  oznámení přijde jenom, když někdo odpoví na tvoji reakci (ne když jenom někdo odpoví do topicu..)
  pátek 19. února 2010 15:23
 • :-))) no eMachine je "odnož" Aceru jakožto cenově příznivější varianta (žádné dotykové ovládání apod.)...prostě když člověk nemá prachy, řeší takovýhle srač..:-)))

  nejsem exprt, ale připadá mi, že ty i MP jste reagovali stejně a dostal jsem upozornění jen na tvoje reakce...no nevyznám se v tom a to bude asi ten problém :-)...holt se musím vždycky podívat, se nezblázním :-))
  pátek 19. února 2010 15:36
 • Bluesoleil, Widcom a dalsi jsou komercni ($$$) pokud nejsou OEM licencovany s HW

  MP
  pátek 19. února 2010 19:37
  Moderátor
 • Tak jsem zkusil nainstalovat ten Bluesoleil...a ještě v průběhu instalace mi to myš odstřihlo, v nastavení jsou věci, kterým naprosto nerozumím, jestli jsem to dobře pochopil, tak ten Bluesoleil spravuje i nějakou Bluetooth síť...když jsem zkusil přidat zařízení, chce to po mně asi MAC-adresu...to se už dostávám do polohy, kam jsem se nechtěl dostat...nastavovat připojení myši s nutnými vědomostmi astronauta :-)) ...chilli než se v tom začnu šťourat a rozhodím compu sandál mými hokusy pokusy, nevíte někdo, zda v Bluesoleil existuje nastavení : něco jako check Bluetooth after sleep mode? :-)

  díky moc a hezký den
  neděle 21. února 2010 18:18
 • něco takového tam myslím neexistuje. Ten BlueSoleil měl nainstalovat ovladače, které by pak fungovali i po probuzení PC. V Bluesoleilu je takové slunce/žluté kolo, pomocí kterého se vyhledávají zařízení..
  neděle 21. února 2010 18:20
 • Tak jsem Soleil rozjel úplně od začátku, tedy po předchoze odinstalaci jsem stáhl z jejich stránek Blusoleil 6, nainstaloval s restartem. Prvně zobrazené okno se "sluncem" ještě ukazovalo myš s uvedením MAC-adresy, ale ovládání nefungovalo. Pokusil jsem se párovat (Pair) po volbě right-click na ikonu myši, ale obdržel jsem po chvilce sdělení, že connect není možný, mám zkontrolovat, zda je zařízení připojeno nebo zda je podporováno. Po vypnutí/zapnutí PC se ikona myši už neobjevila a při dvojkliku na "slunce" mi to našlo nějak iMac někde tady na sídlišti, ale BT myš už nikoliv (při vyhledávání jsem zapínal/vypínal myš i bluetooth rozhraní na myši)...chilli bezvýsledku :-(

  rekapitulace:

  myš: Microsoft Bluetooth Notebook Laser Mouse 5000
  BT adaptér: 4World MICRO Adaptér Bluetooth VISTA, Class 2, EDR 2.1
  OS: WinXP Pro CZ SP3
  BT driver: standardní od OS

  problém: po přechodu do sleep-režimu po zavření NTB se po přechodu zpět BT spojení neobnoví

  dotaz: co s tím?...no dobře, něco honosnějšího: co je příčinou?
  neděle 21. února 2010 23:21
 • no tak nejsíš není ten BlueSoleil 100% kompatibilní s tvým adaptérem. Ještě zkus ten Widcomm. OS tam byl čerstvě nainstalovaný, že jo? Skoro 100% tam není licence XPčke, ale je tam Downgrade z Vist Business nebo 7 Professional. Co třeba zkusit je..?:) Nevím, jestli někdo najde jiné řešení..

  možná se ještě podívej ve správci zařízení, jestli tam někde není možnost "Vypínat zařízení z důvodů úspory energie" protože možná kvůli tomu je neaktivní. Taky kdyžtak zkus nastavit v nastavení napájení maximální výkon, jestli to něco neudělá.. Jinak mě nic dalšího nenapadá.
  pondělí 22. února 2010 7:02
 • zřejmě není, ale pro zajímavost, na stránkách výrobce je nabídka v download právě utilita BlueSoleil (byť ve staré verzi) - taky nefunguje :-( a navíc mi utilita Genius Driver Prof.9 při aktualizaci driverů nabidla právě BlueSoleil, tak si můžu akorát tak hodit korunou, abych zjistil, zda je/neni kompatibilni :-))...Widcom ještě vyzkouším....OS jsem instaloval sám, takže downgrade nikoliv, ntb byl prodávanej jen s Linuxem "bez OS"...tak Visty rozhodně nechci, u Win7 bys mi možná ze zkušenosti mohl poradit, jestli jsou dobrý??...no že by se mi zrovna chtělo do několikadenní anabáze reinstalace compu, navíc systému, který neznám, to se říct úplně nedá :-))

  vyzkouším to napájení....ale to už pak můžu nechat ntb rovnou plně zapnutej, když žádná úspora nebude nastavená :-))) začarovanej kruh začarovanej kruh začarovanej kruh začarovanej kruh..sakra nemotám se v kruhu? :-)))
  pondělí 22. února 2010 9:53
 • caw a o xp si neuvazoval?
  http://www.blog.zilinet.cz
  pondělí 22. února 2010 9:56
 • on už tam má XPčka:)

  no tak si tam dej sedmičky, jsou super...

  Přeinstalace je otázkou 30minut..

  rozhodování jestli XPčka nebo sedmičky je dost individuální...záleží, jestli potřebuješ třeba nějaký starší programy nebo tak..

  ale rozhodně bych ti doporučoval zkusit ty 7čky, myslím že problém by se tím vyřešil:) asi by ti to zabralo méně času než tohle řešení problémů..
  pondělí 22. února 2010 10:01
 • ahoj, teď ti moc nerozumím...já tam mám XP...CZ Pro SP 3...ak si to myslel?

  pondělí 22. února 2010 10:01
 • sorry sem se prehlidl
  http://www.blog.zilinet.cz
  pondělí 22. února 2010 10:08