none
Outlook 2010 - IMAP účty+Exchange účet RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  nemá někdo zkušenost s následující chybou Outlooku 2010 na Windows 7:

  Nemůžu odeslat email, ze žádného(ze dvou) účtů IMAP, příjemci, kterého nemám v kontaktech a nebo automaticky přidaných kontaktech v exchange účtu. Vyskočí obecná hláška "Došlo k neznámé chybě.". Doposud jsem Outlook využíval na této stanici jen na dva IMAP účty, ale nyní jsem potřeboval přidat jeden Exchange účet a využívat jej, ale takto mi začal omezovat ty dva IMAP účty.

  Exchange účet je z Exchange Serveru, který je ve stejné doméně jako je stanice na které mám Windows 7 a tento Outloook 2010 s jedním profilem pošty, který má 3 účty a 3 datové soubory pro každý účet (2xIMAP,1xExchange).

  Výchozí účet mám nastaven jeden z IMAP účtů a výchozí datový soubor je ten nastaven ten co se váže s Exchange účtem, jinak to ani nastavit nyní nejde, protože on je asi jedinný .OST a ty dva IMAP jsou ve formátu .PST.

  Předem děku za pomoc. Nechci zkoušet Outlook odinstalovávat a přidávat tam ty účty znovu, možná by to pomohlo, ale myslím si, že na takovou chybu musí existovat i jiné řešení.

  DĚKUJI

  čtvrtek 12. února 2015 16:21

Odpovědi

Všechny reakce

 • Když odebereš ten účet Ex tak je vše OK? Vytvoř si nový profil v Outlooku a zkus připojit jenom ten účet  Ex - a odešli e-mail jestli bude vše OK.

  Ex = exchange

  čtvrtek 12. února 2015 18:11
 • Děkuji, trochu mne v tomto duch něco napadlo, vyzkoušel jsem a funguje to, i když to teda je takové zvláštní řešení...Místo odebrání Ex jsem zvolil cestu takovou, že jsem přidal nový datový soubor a ten nastavil jako výchozí, místo toho souboru, který je připojen k Ex účtu. No a nyní jdou odeslat emaily ze všech účtů vpohodě.

  Nicméně je to zlváštní řešení, se kterým jsem se nesetkal. Na jiné stanici v doméně normálně fungují účty s jedním exchangem a více imap účty, s tím, že výchozí datový soubor je ten co je propojen s Ex.

  pátek 13. února 2015 12:10