locked
novell RRS feed

 • Dotaz

 • nainštaloval som novell pre w7, vyhadzuje mi hlásenie -  Systém Windows nemôže komunikovať so zariadením alebo s prostriedkom (Server DNS). Počítač alebo služba, ku ktorým sa pokúšate získať prístup, môžu byť dočasne nedostupné-  mám zvolenú domácu sieť. mimo môjho pc vydím ešte dva pc na ktorých je nainštalovaný w7 ale ináč sieť nášho podniku nie je vidno. prosím o radu
  středa 10. listopadu 2010 11:21

Odpovědi

Všechny reakce

 • Toto je forum pro podporu MS produktu. Novell je konkurencni firma.

  MP

  středa 10. listopadu 2010 12:53
 • tak dík
  čtvrtek 11. listopadu 2010 8:02
 • Opravdu neni zac. Pokud ovsem dojdes k zaveru ze je problem na strane Windows a budes potrebovat poradit napis sem popis problemu.

  Ttreba jak nastavit DNS server/klienta ve Windows. Samozrejme TY musis vedet JAKE nastaveni vyzaduje dejmetomu Novell-ovsky klient, my ti pomuzeme s tim JAK je nastavit.

  MP

  čtvrtek 11. listopadu 2010 9:28
 • Nebudme zase tak rigidni, obcas se tu probiraji i horsi dotazy :)

  Zeptam se: mate posledniho klienta Novellu, tj kompatibilniho s W7? Pokud ne, stahnete si: http://download.novell.com/index.jsp

  A predpokladam, ze Novell server nespravujete vy, nebo ano? Pokud ne, jiste zna spravce novellu reseni. Pokud ano, je asi nejvyssi cas se rozhlednout po jinem reseni, bo novell netware je mrtev a zustavaji pouze posledni posmrtne krece.

  pátek 12. listopadu 2010 12:40
 • Nuže, budete se možná divit, ale novell netware mrtvý není, pokud vím, běhá pod ním na celém světě pořád spousta serverů, o čemž svědčí stálé dotazy na fórech a já mám ve firmě mimo jiné jeden v pravdě historický, který je v provozu od ledna 2000, pouze s jedinou výměnou disku. Mimochodem, zatímco mi stanice windows leckdy zkolabovaly, systém na tomto dědečkovi neklekl nikdy! U dalších serverů jsem namísto migrace na windows či linux volil raději virtualizaci a na novém železe tak běží na VMware staré dobré novellovské servery. Proč měnit něco, co je vyzkoušené a hlavně bezporuchové?

  IMHO na to novell doplatil, protože nemusel vydávat nové a nové záplaty a jeho systém se pořád zdá býti mnohem stabilnější, než systémy ostatní. Tož tak...

  čtvrtek 3. února 2011 7:14
 • Musím potvrdit ... Novell instalace v roce 2001, od té doby jsem na něm nemusel nic nastavovat a jede jede jede ... Ovšem pravda je že od časů Vist jsem měl problém s klientama, nejprve neoficiálníma a pak běžnýma, klienti se občas odpojovali, případně bylo připojení pomalé.
  čtvrtek 3. února 2011 13:51
 • Taky potvrzuji. Novell máme dokonce nejnovější, clusterovaný. Jede stabilně, jenom to rozchodit a nakonfigurovat byla hrůza. Co bych novellům vytknul, tak je předlouhá doba na opravy bugů. I tak má podle mého Novell jako fileserver vlastnosti, které zatím ještě nebyly překonané.
  úterý 22. února 2011 16:48