none
Wiindows Hello po upgradu na nic RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím, včera jsem udělal upgrade win10 na verzi 10.0.17134.

  U předchozí verze jsem byl zvyklý, že když jsem počítač zamkl, tak výchozí přihlášení bylo přes obličej a dokud jsem se do kamery nepodíval a nebo myší nevybral jinou metodu, tak hledal.

  Nyní po upgradu, když se mi počítač zamkne (např. když odejdu), tak kamera chvilku hledá (pár vteřin) a pak se automaticky přepne na zadání pinu.

  Nedá se někde ten interval vypnout nebo nastavit aby prostě stále hledal obličej? Nebo případně jestli v novější verzi to opět nefunguje jako předtím?

  Díky

  čtvrtek 29. srpna 2019 14:36

Všechny reakce

 • Dobrý den, zkusil bych aktualizaci ovladače. Často se do PIN přepíná ve chvíli, kdy dojde k zamknutí kamery tím, že vyčerpala příliš velký počet neúspěšných pokusů o přihlášení.
  neděle 1. září 2019 8:10
 • No na předchozím buildu se mi to občas právě kvůli tomu že mě kamera nemohla dlouho najít taky přeplo na pin, jenže se to dělo jen v případě, že jsem byl opravdu dlouho mimo PC. Nyní se mi to přepíná na pin po 2 vteřinách kdy mě kamera nenajde.

  Dokonce ani nejde nastavit otisk prstu. Když spustím průvodce, tak v momentě kdy mám přikládat a zvedat prst aby jej to zaregistrovalo, tak i kdybych to dělal půl hodiny tak se to nedokončí. Ovladač jsem taky přeinstaloval.

  Asi zkusím jít zpět na předchozí build.

  úterý 3. září 2019 8:34
 • resetni fingerprint reader v BIOSu

  MP

  úterý 3. září 2019 10:06
  Moderátor
 • Nahrál jsem nový bios a fingerprint už jede. Kamera se stále přepíná na pin.
  úterý 3. září 2019 11:02
 • To je zvláštní. Mám Surface Pro 5 a tam se to neděje. Kamera funguje naprosto spolehlivě a i když odejdu a zase přijdu, hned mě pozná, stačí "probudit" obrazovku. A i otisk prstu funguje bez problému. To bude asi něco hlouběji v HW, když update BIOS jednu část problému vyřešil. Zkus podporu výrobce toho HW (předpokládám laptop nebo tablet).
  úterý 3. září 2019 17:00
 • Lukasi,

  byla by ostuda, kdyby MS HW nefungoval s MS OS.

  MP

  úterý 3. září 2019 19:49
  Moderátor
 • No ono nejde o to, že by kamera nefungovala, pokud při přihlášení vyberu kameru, tak mě normálně pozná a odemkne. Jde o to, že po nainstalování zmíněného buildu Win10 se zkrátil čas hledání obličeje na 2 vteřiny. Nevím kolik byl interval předtím, ale když jsem prostě odešel z kanceláře a zamkl PC, tak například i po 30 minutách jsem přišel, ukázal obličej a bylo.

  Asi tedy opravdu zkusím přejít zpět na předchozí verzi a nebo případně na nejnovější 1903.

  Zatím díky a pak dám vědět jestli se povedlo.

  středa 4. září 2019 3:58
 • Tak dneska jsem se dostal k tomu vráceni buildu.

  Na buildu 10.0.16299 vše jede jako předtím. Kamera prostě hledá a hledá a hledá, takže i když přijdu třeba až za 10 minut tak jen kouknu a je to.

  Jak budu mít zase chvíli, tak zkusím ještě přechod na nejnovější build a uvidíme.

  úterý 17. září 2019 6:05
 • No a vyzkoušel jsem i nejnovější build 10.0.18362 a bohužel to taky nefunguje dle toho původního scénáře. Tak jsem tedy hodně na vážkách jestli jít zpět a nebo si na to zvyknout a nechat si nejnovější.

  úterý 17. září 2019 8:47