none
Instalace programu na Terminal Server Win2003 RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím a přeji hezký den,

  dostal se ke mně server s operačním systémem Windows Server 2003 Standard SP2, kde je zprovozněn Terminal Server pro 5 uživatelů. Na tento server se přihlašují uživatelé z domu, aby se mohli podívat na různé soubory na discích, pustili systém atd..

  A nyní k jádru problému:

  Problém spočívá v tom, že pokud se pokusím na daný server nainstalovat jakýkoliv program (instalaci provádím korektně dle přepínání do instalačního módu - Adobe Reader 9 atd..), tak mi vždy instalace před zahájením skončí s chybou, že nebyla nalezena jednotka H:\.....

  Jednotka H:\ je sdílený domovský adresář každého uživatele, pokud se na server přihlásím s tím, že mám síťovou jednoku H:\ namapovanou, tak se instalace provede korektně, ale pouze na disk H:\. To bych musel se přihlásit pod každým uživatelem a pokaždé to instalovat. Já nechci instalovat nic na disk H:\ . Instalační program mi nedojede ani tam, kde bych si umístění instalace mohl vybírat - prostě skončí hned při inicializace instalačního programu.

  Jak docílit toho, aby se vše instalovalo přímo na disk C:\ ??

  Nemůže být třeba někde problém se zabezpečením uživatelů a jejich instalaci na disk C:\... ?? Vše instaluji v pozici administrátora a stejně nic..

  Tento server jsem neinstaloval, zdědil jsem ho po předchozím adminovi.... Přijde mi to dost zvláštní, a už jsem vystřílel všechny nápady.

  Díky každému za nápad.

  pátek 4. ledna 2013 12:59

Odpovědi

Všechny reakce

 • Díky za počteníčko, celé jsem to přelouskal a našel zřejmě svůj problém:

  One of the primary functions of the change usercommand is to ensure that program files are installed to the systemroot rather than  the windows subdirectory of the user's home directory (%homepath%\windows). This makes the programs available for multisession access.

  Before the program is installed, type change user /installat the command prompt to place the system in install mode and turn off .ini file mapping. The system then records how the setup APIs initially install the program.

  After the program is installed, type change user /executeat the command prompt to return the system to execute mode, restore .ini file mapping, and redirect user-specific data to the user's home directory.

  When the user opens the program, user-specific registry setting files (.ini, .dll, .ocx, and so on) are propagated as needed to the user's home directory.

  Instalaci programů tak provádím, dle postupu tak jak je popsáno viz níže. Ale stejně bez namapované jednotky mě to jinak ani nepustí. Přijde mi jako kdyby to bylo ještě někde dodatečně upravováno v registrech.

  No nic jako poslední řešení vidím v přeinstalaci serveru a začít pěkně od čistého serveru. Jen nevím jak to bude s licencemi pro TS, doufám že se nechají jednoduše vyexportovat a naimportovat - zatim jsem to nikdy nedělal, tak zkusím najít víc informací - prostudovat a pak dám vědět.

  Kdyby ještě někoho něco napadlo, tak sem s tím. Každý nápad se hodí..


  • Upravený mhhory sobota 5. ledna 2013 9:54
  sobota 5. ledna 2013 9:53
  • Označen jako odpověď mhhory středa 9. ledna 2013 9:01
  pondělí 7. ledna 2013 15:09
  Moderátor
 • P. Puchta díky za příspěvky po přečtení jsem narazil na jádo problému, kde bylo v registru upravena větev, že se instalované programy mají instalovat úplně na jiný disk.

  Více informace a podobný problém je řešen zde:

  http://social.technet.microsoft.com/Forums/cs-CZ/windows7cs/thread/aa30f29e-9ecf-473d-b689-54822e9d10bf/

  • Označen jako odpověď mhhory středa 9. ledna 2013 9:01
  středa 9. ledna 2013 9:01