none
Mohu z webového portálu v internetu tahat data přes webové služby z SharePoint Foundation v intranetu, nebo je to porušení licence SP Foundation? RRS feed

 • Dotaz

 • Věc se má tak, chtěl bych do firmy vytvořit systém na centrální správu firemních kontaktů, potažmo jiných firemních informací. Ukázal bych to na příkladu: Systém by měl řešit problém s necentraliziovanou správou kontaktů nejmenované asociace firem, kdy si firma drží kontakty na Exchange serveru, poskytuje kontakty na členy a dodavatele materiálů na svých stránkách, ručně si vytváří emailové konference na externím serveru aby hromadnou konferencí nezahlcovala svůj exchange. Firma tak spravuje kontakty na čtyřech různých místech, což nelze udržet aktuální. 

   

  Uvědomuji si zároveň, že je zbytečné vytvářet něco co už na trhu je, napadlo mě využíta poastavit systém na produktu SharePoint. Jelikož by hotový systém byl určen pro menší firmu, která si nemůže dovolit platit obrovské licence, napadlo mě využít produkt SharePoint Foundation, který je free pro intranetové použití a na něm systém postavit. Bohužel jak jsem pochopil není možné na něm postavit portál pro veřejnost (portál asociace, kontakty na členy a databáze dodavatelů), k tomuto účelu jsou jiné, drahé licence SharePointu.

  A zde přichází konečně ta OTÁZKA: Zajímalo by mě, zdali je v rámci licence SharePoint Foundation možné vytvořit správu těchto kontaktů a synchronizaci s exchangem v intranetu a zároveň poskytovat webové služby do internetu, kde by vlastnoručně vytvořený portál přes tyto služby získával data o členech a doddavatelech materiálů atp. Nebo je takovéto poskytování dat pomocí webových služeb do internetu také porušením lcence SharePoint Foundation?

  za reakce díky Pavel

  úterý 2. listopadu 2010 18:41

Odpovědi