none
Terminal Server Window2008 licencování - chyby? RRS feed

 • Dotaz

 • Na terminálovém server Windows 2008 se mi objevila chyba

  Terminal Server License Server/Remote Desktop License Server Only Issuing Temporary Licenses and Event ID 17 Logged - postupoval jsem podle http://support.microsoft.com/kb/2021885 nicméně deaktivace a reaktivace se nepodařila. Takže jsem stopnul licenční službu, přejmenoval c:\windows\system32\lserver a licenční službu odnistaloval, restartoval a znovu nainstaloval. Pak jsem znova aktivoval a přidal ts device caly.

  Terminálový licenční server je na témže serveru jako terminálový server a je to jediný Windows2008 server (není řadič AD). V AD je tento server ve skupině Terminal Server License Servers. Diagnostika licencí je vpořádku, hlásí 100 instalovaných ts device cal. Pokud na stanici smažu mslicensing klíč v registry , licence je vystavena. Přesto mám v logu na serveru hlášky:

  Na licenčním serveru Terminálové služby "server3" nejsou nainstalovány a registrovány ve službě Microsoft Clearinghouse žádné licence pro klientský přístup k Terminálové službě (TS CAL) pro produkt "Windows Server® 2008 – token licence pro klientský přístup vázané na zařízení terminálového serveru". Proto nemůže licenční server Terminálové služby vydat terminálovému serveru "server3" licence TS CAL typu "Windows Server® 2008 – token licence pro klientský přístup vázané na zařízení terminálového serveru". Tento problém vyřešíte instalací dalších licencí TS CAL podle potřeby.

  Tušíte kde je zakopaný pes?

  Díky

  JG

   

   

   

  úterý 18. května 2010 10:17

Odpovědi

Všechny reakce

 • Zkontrolujte typ licence, jestli je opravdu 2008 TS a ne 2003, zkontrolujte  jestli je jak licenční server,tak Terminálový server přepnutý do režimu USER/DEVICE podle licencí. Zkontrolujte, jestli se nepokouší používat terminálovou farmu nebo přístupy přes 443 na zařízení, které neví o licenčním serveru v síti. Zkuste vypnout firewall.
  úterý 18. května 2010 13:06
 • nemas na lic. serveru nainstalovany DEVICE ale na terminal serveru vyzadovany USER CALs (http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc754759(WS.10).aspx#BKMK_TSLM) ?

  MP

  úterý 18. května 2010 13:08
  Moderátor
 • Jestli to chápu dobře - tak mám mít v konfiiguraci terminálového serveru nastaveno "Režim licencování Terminálové služby - Vázaná na zařízení"

  a ve správci licencování mít instalované CAL terminálové licence vázané na zařízení? Resp. tak to momentálně mám

  Konfigurace:

  Režim vyhledávání lic. serveru - automaticky

  Režim licencování Terminálové služby - Vázaná na zařízení

  Člen farmy.... - Ne

   

   

  středa 19. května 2010 6:43
 • Zkontroloval bych, nastavení DNS používaných Terminálovým serverem. V případě že sám dělá DNS, jestli se správně replikuje a dotazuje sám sebe. Režim vyhledávání bych nastavil ručně na jeho IP, jinak se může stát, že najde jiný licenční server (například v doméně s SBS najde službu brány a licenční server SBS) na tom pak samozřejmě žádné licence nejsou.
  středa 19. května 2010 17:42
 • DNS jsem kontroloval, je nastaveno správně (odakzuje na oba řadiče AD), nslookup OK.

  Režim vyhledávání jsem měl na automatiku nebo i IP (localhost jsem ale nezkoušel). SBS to není a je to teď jediný terminálový licenční server. Každopádně i přes varování se licence vydávájí...tak uvidíme co dál ;(

  čtvrtek 20. května 2010 6:53