none
Windows Server 2008 R2 Foundation - Problém se správou serveru RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, mám následující problém s WS2k8R2. U položek jako je Přidání role, Funkce se zobrazuje hodnota Chyba. Při kliku na položku se zobrazí následující okno: Úlohy počáteční konfigurace - Úlohy počáteční konfigurace zjistily neočekávanou chybu při shromažďování dat o stavu počítače. Obdobný problém je s aktualizací systému. Při vyhledávání aktualizací systém ani po hodině vyhledávání není zobrazen výsledek. Pokud jsem před volbou vyhledat aktualizace kliknul na ikonu Windows Update s Systray lze vidět aktualizace systému, pokud však provedu update dojde k ukončení updatu z důvodu neočekávané chyby. Systém má problém už se stažením updatu (pravděpodobně již při shromažďování dat o systému).

  Čím by tento problém mohl být způsobem? Je systém špatně nainstalován nebo startovací verze Foundation neumožňuje aktualizaci systému?  Předem děkuji za informace. Systém je aktivovaný, aktualizaci jsme zkoušeli z několika umístění - bez úspěchu.

  středa 11. srpna 2010 12:53

Odpovědi

 • čau,

  ten systém je nově nainstalovaný, nebo se to začalo vyskytovat až po nějaké době? To spíš vypadá na to, že mu chybí/jsou poškozeny nějaké systémové soubory. Z jakého média jsi ten systém instaloval? 

  Nejdřív zkus zprovoznit ty automatické aktualizace pomocí vymazání Windows Update Cache..:

   Stopni sluzbu "Windows update"
  - smaz obsah adresare %windir%\softwaredistribution
  - smaz soubor %windir%\WindowsUpdate.log
  - otevri stranku http://update.microsoft.com/microsoftupdate a/nebo spust kontrolu aktualizaci v Windows Update apletu control panelu

  čtvrtek 12. srpna 2010 6:01