none
Microsoft Teams RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, naše firma používala Skype pro firmy nyní s licencí Micr. Office 365 začínáme zavádět Microsoft Teams a máme problém s některými zákazníky, kteří s námi ještě chtějí komunikovat přes obyčejný Skype, prý si nás podle mailu najdou a uloží do kontaktů, ale jejich volání a zprávy k nám nedorazí. Je možné, že Skype (obyč) nekomunikuje se Skype pro firmy a tím i s Microsoft Teams?? Předem děkuji za odpověď. 

  PS: prosím pošlete mi odpověď na mail ... viz níže

  Roman Pospíšil

  r.pospisil@fenixgroup.cz

  pátek 26. dubna 2019 11:38

Všechny reakce

 • Prvně koukni do nastavení, jestli to není blokované https://admin.teams.microsoft.com/company-wide-settings/external-communications
  pátek 26. dubna 2019 13:28
 • Vždy jsem si myslel, že obyč skype nemusí fungovat se Skype for bussines fungovat, pokud nemá ten obyč Skype už Microsoftí účet. Jsou to tedy pro mne v tom případě oddělené komunikační kanály, co na sebe nevidí.

  Ze své zkušenosti a nepátral jsem po tom proč (nespravuji to) mohu řící, že Skype for bussines a Teams na sebe nevidí, zkusím zjistit a napíšu důvod.

  čtvrtek 6. června 2019 8:07
 • Většinou a vždy je to o nastavení organizace. Pokud máte na druhé straně soukromý Skype, uživatel musí mít ověřený účet, tedy Microsoft účet s nějakou e-mailovou adresou.

  Druhým častým problémem je povolení externí komunikace na soukromé sítě, které třeba dnes najdete ve Skype for Business administračním centru, ale ještě ne v Teams (tedy v některých tenantech už ano).

  A dalším problémem je, že to musí být povoleno na obou stranách. Pokud si budete třeba psát s organizací, která používá starší verzi Skype for Business Server (lokální), je nutné, aby ho na druhé stráně aktualizovali na nejnovější verzi, jinak Microsoft Teams nerozumí.

  neděle 30. června 2019 19:24
  Vlastník